Švietimas yra visa ko esmė

Švietimas yra visa ko esmė. Kokią informaciją ir kokias informacijos apdorojimo programas diegsime vaikams, paaugliams, suaugusiems, tokią visuomenę ir turėsime.

Informaciją galime skenuoti ir transliuoti, tiek per gerumo, tiek ir per negatyvumo prizmę. Tai priklauso nuo mums įskiepintų programų kokybės, išsamumo. Tad suaugę žmonės turėtų ypatingai jausti atsakomybę kokias programas jie diegia jaunajai kartai.

Tiesa, įdėjęs pastangų žmogus gali susivokti ir identifikuoti tas ne itin konstruktyviai savo ir kitų atžvilgiu veikiančias programas. Gali suvokti jų veikimo principus ir jų įtaką aplinkai.

Mistika įtikėję žmonės minėtą susivokimo procesą įvardina, kaip nušvitimą, sielos realizaciją, tikrosios tiesos pažinimą ir tt. Čia jau priklauso nuo to, kokie mokytojai pasitaikė žmogaus kelyje. Aš asmeniškai šiame procese jokios mistikos jau nebeįžvelgiu.

Kai žmogus identifikuoja, kaip tam tikros programos veikia jo emocinę būseną, jis tampa laisvas, jis gali pasirinkti. Jis gali pasirinkti kokiomis akimis (pozityviomis/negatyviomis) žvelgti į gyvenimą.

Tiesa, negatyvumas (pykčio išraiška, agresija) yra prigimtinė žmogaus bei daugelio kitų gyvūnų reakcija/emocija. Tai tam tikras savisaugos mechanizmas, kuris padeda žmonėms/gyvūnams apsiginti/išlikti, tačiau šiuolaikiniame, civilizuotame pasaulyje žmogaus pažanga santykyje su kitu žmogumi/ar apskritai gyvybe ir priklauso nuo to, kaip jis sugeba valdyti šį savisaugos mechanizmą. Kitaip tariant, kokios kokybės programos palaiko informacijos apdorojimą, toks būna ir žmogaus elgesys.

Šia tema galėčiau rašyti labai daug, nes kai gyveni susivokimo procese – mintys liejasi laisvai 😉 Kuo žmogus turi savyje mažiau išankstinių nusistatymų prieš kitus, kuo mažiau save limituoja, kuo atviresnis informacijai, kuo žingeidesnis, tuo jis turi daugiau galimybių priartėti prie didesnio susivokimo ir pažvelgti į pasaulį, gyvenimą labiau atmerktomis akimis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *