Žinutė mistika įtikėjusiems žmonėms

Žmonėms, kurie svaičioja apie Dievus, demonus, dvasias, sielas, karmas ir panašias tūkstančių metų senumo fantazijas, norėčiau rekomenduoti pasigilinti apie žmogaus evoliuciją, fiziologiją, DNR, smegenų veiklos procesus, pasąmonėje glūdinčių išlikimo ir prisitaikymo programų veikimo principus, bioenergetiką bei fizikos dėsnius.

4 thoughts to “Žinutė mistika įtikėjusiems žmonėms”

 1. Žinai, domėjausi labai daug kuo nemažai, bet atsakymų į labai daug klausimų nėra. Pvz, kaip atsirado pirmasis DNR? Kaip jame savaime atsirado tikslingai parašytas kompiuterinis kodas. Kaip žinome, kad atsirastų programinė įranga, ją turi parašyti mąstantis programuotojas. Vien neprotingų gamtos dėsnių dėka ji neatsiranda.

  Žinau esant daugybę teorijų, kaip tai galėjo įvykti. Tik deja, kažkodėl nė vienos teorijos veiksmingumo dar niekas nesugebėjo įrodyti praktiškai. Kažin kodėl?

 2. Dabartinė žmogaus DNR grandinė – milijonų metų aplinkos/gyvybės vyksmo rezultatas, tad akivaizdu, kad ne taip paprasta suvokti jos sudėtingumą ir genialumą 🙂 Bet kad sunku suvokti tai dar nereiškia, kad reikia panikuoti ir kurti mistinius paaiškinimus 🙂

 3. Aš ir nekuriu mistinių paaiškinimų. Tik sakau, kad tikslinga informacija negali atsirasti vien neprotingų gamtos dėsnių dėka. Jei taip vyktų, čia jau būtų tikra magija ar mistika. Jei tai būtų įmanoma, tas būdas jau būtų atrastas. Bet žinoma, kai nėra empirinių įrodymų teorijos pagrįstumui, patogu prisidengti milijonais metų ar dar kuo nors, ko neįmanoma patikrinti. Kuo daugiau milijonų metų aplinkoje, kurioje nėra jokio mąstančio veikėjo, tuo tik daugiau chaoso ir netvarkos.

  Ar yra kokių nors pavyzdžių, kai susikuria kokia nors tikslinga informacija nedalyvaujant mąstančiam protui? Ne.
  Kiek milijonų metų prireiktų, kad atsitiktinai spaudant klaviatūros klavišus pasirašytų kad ir pats paprasčiausias programavimo kodas, pvz, kaip šitas:

  public class HelloWorld {
  public static void main(String[] args) {
  System.out.println(„Labas, pasauli“);
  }
  }

 4. tai ką tu nori pasakyti, kad kažkas suprogramavo? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *