Problemos Lietuvos vaikų namuose

Fizinis smurtas, seksualinė prievarta, psichologinis pažeminimas tai vaikų namuose augančių vaikų kasdienybė. Stipresni vaikai, paaugliai skriaudžia, žemina, išnaudoja mažesnius, silpnesnius. Taip pat aiškėja vis daugiau nusikaltimų susijusių su vaikų pardavinėjimu seksualinėms paslaugoms, kuriomis naudojasi suaugę, turtingi dėdės. Kaip žinia šis nusikaltimas ir iškrypimas vadinamas pedofilija.

Šios problemos valdžios sluoksniams yra jau seniai žinomos, bet visiškai nesprendžiamos. Kodėl? Gal kažkam taip paranku?

Tik visuomeninės organizacijos rodo dėmesį šioms problemoms ir dar bando kažką daryti, bet vėl gi to yra per mažai, kad būtų galima nugalėti esamas blogybes vaikų namuose.

O nugalėti reikia. Ir visiems reikia būti neabejingiems šioms problemoms, nes sutrikę, pažeminti, pasimetę, nuskriausti paaugliai (suaugusiais dar sunku pavadinti) išeina iš vaikų namų ir įsilieja į visuomenę. Kaip žinia tas įsiliejimas retai kada būna sėkmingas.

Tad vaikų namuose egzistuojančios problemos liečia kiekvieną iš mūsų ir turime visi prisidėti prie to, kad jos būtų išspręstos. Kaip išspręsti? Kokius sprendimų būdus parodyti valdančioms institucijoms? Siūlykit variantus šio straipsnio komentarų skiltyje.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *