Projektas prieš patyčias – “Saugi mokykla”

Dalinuosi informacija. Tematika aktuali daugeliui vaikų, šeimų Lietuvoje.

Aristotelis yra sakęs, kad Tobuliausiam gėriui pakanka paties savęs. Visuomeninė organizacija (VO) „Gelbėkit vaikus“ taip pat tiki, kad mes turime viską, ko reikia gražesniam pasauliui sukurti – tai mes patys, mūsų idėjos ir mūsų poelgiai. Organizacija kviečia visus, kurie yra pasiryžę padaryti mažą žingsnelį link saugesnio ir geresnio pasaulio vaikams sukūrimo – prisidedant prie organizacijos projekto „Saugi mokykla“, kuriam galima aukoti per aukojimo portalą (https://www.aukok.lt/Projektai/Saugi-mokykla).

Kaip rodo paskutiniai pasauliniai tyrimai (UNICEF, 2013), Lietuva yra vienintelė šalis tarp 29 tirtų šalių, kurioje patyčias per pastaruosius kelis mėnesius prisipažino patyrę daugiau nei 50% vaikų. Visi ignoruoja mane, jiems esu visiškas niekas… Vienas bendraklasis iš manęs tyčiojasi, daužo mane… Būna, jog grįžtu namo ir galvoju, kaip būtų gera dabar imti ir išnykti iš šio pasaulio. Tuomet niekas manęs nebeskriaustų. Tai – tikrieji vaikų atsiliepimai, kurie savo mokyklose susiduria su patyčiomis. Kartais tokios istorijos pasibaigia vaiko savižudybe arba savęs žalojimu.

VO „Gelbėkit vaikus“ patyčių problemą siekia spręsti Vaikų grupių prieš smurtą pagalba. Šios grupės veikia mokyklose ir įgalina pačius vaikus ir visą mokyklos bendruomenę mažinti patyčių ir kitų smurto formų atvejus mokyklose, kurti saugią ir tolerantišką mokyklos aplinką, kurioje kiekvienas – tiek mokinys, tiek mokytojas, tiek tėveliai, tiek kiti mokyklos nariai – jaustųsi priimamas ir gerbiamas.

Šiuo metu per aukojimo portalą www.aukok.lt yra renkamos lėšos projekto „Saugi mokykla“ edukacinei stovyklai, kurios metu 60 vaikų ir 25 specialistai, dirbantys su vaikais mokyklose, bus paruošti savarankiškai ir sėkmingai spręsti patyčių problemą ir kurti saugią mokyklos aplinką. Projektas padės skatinti visą mokyklos bendruomenę prisiimti atsakomybę už tai, kas vyksta mokykloje, ir vengti nuslėpti rizikingas situacijas.

Jūs taip pat galite prisijungti prie saugesnių Lietuvos mokyklų kūrimo! Tam reikia visai nedaug to gerumo, kurį nešiojatės savyje – galite:

· paaukoti Jūsų pačių pasirinktą sumą Aukok.lt portale, https://www.aukok.lt/Projektai/Saugi-mokykla

· persiųsti šį laišką savo draugams, pažįstamiems, artimiesiems

· patalpinti nuorodą į projektą savo Facebook arba Twitter profilyje

· patalpinti informaciją apie projektą ir galimybę jam paaukoti Jūsų įmonės ar organizacijos naujienlaiškyje ar persiunčiant informaciją savo darbuotojams.

Jeigu turėtumėte papildomų klausimų apie projektą arba apie VO „Gelbėkit vaikus“ veiklą, kviečiame apsilankyti mūsų internetiniame puslapyje www.gelbekitvaikus.lt arba kreiptis į mūsų organizaciją kontaktais: info@gelbvaik.lt, 85 2610815.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *