Mano pasirinkimas – Belgų aviganis Malinua

Ilgą laiką svarsčiau kokį šunį pasirinkti, tiksliau kokios veislės, kol galiausiai priėmiau sprendimą įsigyti belgų aviganį Malinua. Kodėl? Štai mano argumentai.

Visų pirma norėjosi intelektualaus šuns, kuris gebėtų greitai perprasti ko iš jo norima. Būtų imlus dresūrai, o Malinua būtent tokiomis savybėmis ir pasižymi. Kaip pasakė vienas kinologas, šitas šuo yra neribotų galimybių. Malinua veislė plačiai naudojama policijoje, muitinėse, gebėjimo tarnybose. Kitaip tariant tai darbinis šuo, kuris geba ir surasti žmones, aptikti narkotines medžiagas, sulaikyti bėglį ir tt.
Žinoma, kad jis taptų paklusniu, vykdytų komandas, būtų jūsų draugas reikia skirti didelį dėmesį gyvūno dresūrai. Kitu atveju, šuo gali tapti nevaldomo ir net agresyviu.

Dar viena iš pasirinkimo priežasčių buvo ta, kad šios veislės šunys garsėja dideliu aktyvumu. Aš kadangi daug laiko praleidžiu gamtoje sportuodamas, tai toks variantas man tinka. Taip pat neatmetu galimybės su šuniu dalyvauti ir įvairiose šunų varžybose. Žinoma, tai priklausys nuo to, kaip seksis man dresūros procesas.

Belgų aviganio Malinua kaina

Jei kam domina kaina, tai už 2 mėnesių Malinua šuniuką mokėjau 800 litų. Tiesa, be dokumentų, todėl daugelis pabrėžia, kad tokiu atveju kaina didoka. Na bet kaina turbūt dar priklauso ir kokia veislyno reputacija, ar yra pasitaikę genetinių ligų ir tt. Kadangi pirkau tarpininkaujant vienam patyrusiam kinologui, tai turbūt būtų nerekomendavęs, jei būtų galvojęs, kad su tuo veislynu kas nors negerai.

Šiaip kiek teko domėtis, vartyti šunų skelbimus, tai be dokumentų Malinua šuniuką galima įsigyti ir už 400 litų, ar gal net gauti dovanų. Šita veislė reikalauja ypatingai daug šeimininko dėmesio, todėl galbūt ne visi įvertina savo galimybes prieš įsigyjant šį šunį ir vėliau ieško galimybių jį perleisti kitiems. Visgi, pasiimti jau paaugintą ir prie kito šeimininko pripratusį Malinua šunį yra gana rizikingas reikalas, nes naujiems šeimininkams jį suvaldyti gali būti ypatingai sunku (aišku priklauso nuo konkretaus šuns psichologijos).

Tuo tarpu su dokumentais šie šuniukai kainuoja nuo 1500 litų. Dokumentai pagrinde reikalingi tais atvejais jei norite dalyvauti parodose, užsiimti šių šuniukų veisimu, ar tiesiog norite būti tikri kad šuo 100proc veislinis, kas jo tėvai ir pnš. Kadangi man nei parodos, nei veisimas nei aktualu, tai ir dokumentų nereikia.

Kaip sekasi belgiuką auginti, dresuoti, su kokiais iššūkiais susiduriu, apie tai papasakosiu kituose savo įrašuose.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 5

  1. Jei be dokumentų, tai įsigijote ne belgų aviganį Malinois, o sudalyvavote loterijoje auginti šuniuką-mišrūną, kurio tėvai panašūs į belgų aviganį Malinois. Dokumentai neapsaugo nuo galimų problemų su šuniuko vėliau (visokių veisėjų pasitaiko), tačiau ženkliai sumažina riziką. Žinoma, ir be dokumentų, šuniukas gali neturėti problemų, tačiau griežtai kalbant, jis nėra belgų aviganis Malinua. Juk dokumentų jis neturi ne šiaip sau.

  2. Dokumentus gali turėti tik šuo, atitinkantis veislės standartą. labai tikėtina, kad šuo neturintis kilmės dokumentų, savo kraujuose turi kitų veislių genų. (gal jo prosenelė buvo sutikusi per rują rotveilerį, arba taksą, ar špicą, ar šiaip kiemo sargį). iš jauno šuniuko išvaizdos negali spręsti, nes jam dar augti ir bręsti minimum 2 metai. ir bet kuriuo metu gali išlysti nepageidaujama genų kombinacija. žinoma gali ir nepasirodyti, gali išlysti tik po kelių kartų, ar tik keletui iš vados. Kas gali būti blogiau, ir aktualu didesnių veislių šunims, jog protėviai turėjo ryškią displaziją, ar buvo nestabilios psichikos. ir nors protėviai tarkim turėjo dokumentus, ir iš išvaizdos yra tikri Malinois, tačiau jų nebuvo galima veisti. dėl kažkokių priežasčių atsiradus vis dėlto vadai, šuniukai jau nebegavo dokumentų. Pvz: pasienio tarnyboje dauguma vokiečių aviganių, belgų malinois neturi FCI dokumentų. tačiau jų tarnavimo laikas 4-5 metai, iš kurių 2 metus užima brendimas, nes vėliau jie nepajėgūs tarnauti dėl sanarių, stuburo ligų (įgimtų). Žinoma yra ir kitokių, aš neabsoliutinu, ir tikiuos, kad laikui bėgant situacija ten pasitaisys. bet kokiu atveju, sveikinu įsigijus ištikimą draugą 🙂

  3. Supratau. Vadinasi belieka tikėtis, kad šįkart loterijoje nusišypsos sėkmė 🙂 šiaip iš pradžių dairiausi su dokumentais, bet vėliau patyręs kinologas rekomendavo dabartinį šuniuką, tad kaip ir jaučiausi užtikrintas. Na bet kaip ir minėjote, nežinia kas toje šuniukų giminėje buvo iki tol. Bet jau yra kaip yra 🙂

  4. Laba, ar esat dar ką nors parašęs apie savo patirtį dresiruojant Belgų aviganį. Aš irgi turiu be dokumentų, bet nesigailiu, nes į parodas važinėti niekada nesiruošiau. Kad ir be dokumentų, kad gal kažkada kas nors ir buvo giminėje suklupęs, aš nesigailiu įsigijus nuostabią ir labai gudrią draugę. Tiesa su charakteriu.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *