Šuns dresūra. Nuo ko pradėti?

Šuns dresūra yra pakankamai įdomus, tačiau kantrybės reikalaujantis procesas. Kiek teko domėtis, tai šunį auklėti galima pradėti nuo mažų dienų, o mokyti galima, tik žaidimo forma ir reikia nenuvarginti, nes kaip ir maži vaikai, taip ir maži šuniukai nesugeba ilgam laikui susikaupti. Naujų dalykų pamokos juos išvargina gana greitai.

Norint išmokyti kokios nors komandos, tą reikia daryti nuosekliai, bet neperspausti, kad šuniukui šis procesas būtų žaidimo forma, jam būtų linksmas, žaidimo formą. Na ir aišku, už sėkmingą įvykdytą komandą, ar jos tam tikrą dalį, reikia duoti skanėstą.

Mano šuniui, belgų aviganiui malinua, šiuo metu yra 3 mėnesiai. Kol kas nevedu jo į jokią dresūros mokyklą, tačiau jau šiek tiek stengiuosi mokyti namų sąlygomis. Poros savaičių mokymų rezultatas – moka komandą atsisėsti priešais, paduoti ranką ir jau beveik sugeba atsigulti pagal komandą gulėt. Tiesa, vieną iš svarbiausių komandų “pas mane” kol kas ne itin vykdo, ypatingai jei ilgiau pabūna lauke be pavadėlio. Paklusnumo išugdymas šios malinua veislei yra labai svarbus, nes ypatingai patinai yra labai linkę dominuoti bei turi stiprų grobio instinktą.

Stiprus ryšys su šeimininku

Šuo ypatingai imlus mokslams būna tada, kai turi stiprų ryšį su šeimininku ir siekia jam įsiteikti. Nors Malinua šunys garsėja savo prieraišumu, tačiau visgi nuolat priimant neteisingus sprendimus, šio ryšio gali ir neatsirasti, o dar blogiau jis gali būti priešiškas ir destruktyvus. Tokiu atveju jis jau gali tapti pavojingu tiek aplinkiniams, tiek ir patiems šeimininkams.

Dėl šios priežasties negalima perlenkti lazdos siekiant kuo didesnio paklusnumo iš šuns. Ypatingai jauname amžiuje. Šuo turi paklusti šeimininkui iš didelio prieraišumo, o ne iš baimės. Tiesa, negalima leisti, kad šuo liaudiškai kalbant šeimininkui “liptų ant galvos”, todėl tam tikrais momentais būtina parodyti, kas nepatinka, ko negalima, tačiau visa tai turi būti daroma ne kokiais nors psichiką žalojančiais fiziniais veiksmais, o atsitraukimu, ar griežtesniu balso tonu.

Nuo kada galima pradėti dresuoti šunį?

Dresūros mokyklos dažniausiai kviečia savo šuniuką atsivesti, kai jam 3.5, 4 mėnesiai, tačiau patys profesionalūs dresuotojai savo šuniukus mokyti komandų pradeda ir dar ankščiau. Kaip pvz nurodytame video dviejų su puse mėnesių belgų aviganiukas Malinua jau yra pramokęs komandų “ateik”, “sėsk”, “sėdėk”, “gulk”, “stok”, “eik”.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 4

  1. siūlau nueit į parodas. dalyvaut negalėsite, nes neturite dokumentų, tačiau pabendrausit su veisėjais, sužinosit daug naujo ir naudingo. tai gali būt gerai praleistas laikas tiek jums, o šuniukui puiki socializacija. ir į dresūrą pradėkit vaikščioti. rimtai dresiruotis dar nepavyks, tačiau tarpusavio ryšio atsiradimui ir stiprinimui, bei pažaidimai pertraukėlėse su kitais mažyliais socializacijai, bus tiesiog neįkainojama patirtis.

  2. Ne, Malinua neturiu. seniau esu daug bendraves su pora Malinua veiseju. Tiesiog senokai laikau sunis ir primena mano paties patyrima pradzioje. siuo metu turiu 4

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *