Erkės siaučia! Babeziozė ir kitos ligos

Pavasaris, geras oras, gamta. Būtų smagu, tik tiek, kad toje gamtoje mūsų ir mūsų augintinių nuolat tyko pavojai. Maži padarėliai, kurie sukelia gan sunkias ligas. Mums, žmonėms, pavojingiausios ligos – erkinis encefalitas ir laimo liga, o mūsų augintiniams – babeziozė ir ta pati laimo liga.

Apie įspėjimus, kad šiais metais ypatingai aktyvios erkės jau buvau girdėjęs. Pakartotinai pasiskiepijau nuo erkinio encefalito, o šuniukui nupirkau antkaklį, kuris neva turėtų atbaidyti šiuos parazitus. Atbaidė? Tikrai ne. Po vieno pasivaikščiojimo miške augintinis parsinešė 4 erkės, iš kurių 2 jau buvo spėjusios įsisiurbti. Ir visai netoli to antkaklio!

Pasidomėjus rimčiau, paaiškėjo, kad antkaklių, kurie realiai bent kažkiek atbaido erkes, kaina prasideda nuo 50 litų. Pigesni labiau tinkami blusoms baidyti. Visgi, net ir rimtesnio antkaklio įsigijimas dar nuo erkių neapsaugos. Rekomenduojama dar naudoti lašiukus ant odos. Kiek teko domėtis populiariausi Frontline. Taip pat dar reikėtų šunį išpurkšti specialiu purškalu nuo erkių. Žodžiu, prieš einant pakvėpuoti gryno oro, prieš tai reikia nemažai chemijos panaudoti.

Grįžtant prie erkių sukeliamų ligų, tai dabar savo šuniuką reikia atidžiai stebėti, nes uždelsus gali būti per vėlu išgelbėti. Ypatingai nuo tokios ligos, kaip babeziozė. Pagrindiniai šios ligos simptomai – šuniukas tampa vangus, šlapimas patamsėja, pakyla temperatūra, daugiau miega. Pastarąjį simptomą kaip ir pastebėjau. Na bet gal tik sutapimas, nes šiaip vis dar pakankamai aktyvus, tačiau užsikrėtimo tikimybė nemaža.. Tenka toliau stebėti ir laukti. Ryškesni simptomai gali pasireikšti tik po 2 ar 3 savaičių, jei tai pvz laimo liga. Jei babeziozė, turėtų paaiškėti greičiau.

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 2

  1. man antkakliai niekada negelbejo, be to jie nutruksta gan greit, juos nusiplesia. todel naudoju tik lasiukus ant odos dukart i metus, per pacius erkiu pikus – pavasari ir rudeni.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *