Greggo Popovičiaus citatos

Greggas Popovičius – San Antonijaus „Spurs“ strategas, kuris yra neabejotinai vienas geriausių krepšinio trenerių per visą NBA lygos istoriją. Keletas šios asmenybės citatų, į kurias verta atkreipti dėmesį visiems krepšinio specialistams, norintiems suburti dominuojančias komandas.

„Manau, kad išmokau dažniau užsičiaupti ir tai tikriausiai yra Manu Ginobili dėka. Kai jis atvyko į „Spurs“, aš norėjau iš jo padaryti fantastišką krepšininką. Tačiau po 20 minučių supratau, kad jam to nereikia iš manęs. Jis jau tada buvo nuostabus žaidėjas. Taigi, kartais geriau yra patylėti ir leisti savo žaidėjams žaisti nei nuolat vaidinti „poną Trenerį“ ir šūkauti ant auklėtinių kiekvienai progai pasitaikius. Manau, kad su metais tu pradedi suprasti, kas iš tikrųjų yra svarbu trenerio darbe. Tu pradedi skirti vis mažiau dėmesio nereikšmingiems dalykams, pradedi vis mažiau gaišti laiko stengdamasis žmones padaryti tokiais, kokiais jie niekada nebus. Aš nepaverčiau Manu kovotoju, tačiau aš taip pat negalėčiau iš jo atimti tos kovotojo dvasios, kurią jis turi. Taigi tu tiesiog turi išmokti pažinti savo žaidėjus ir išnaudoti jų teigiamas savybes“.

“Manau, kad ieškant žaidėjų niekada negalima dėti daug vilčių į krepšininko potencialą. Reikia stengtis blaiviai įvertinti, koks yra krepšininkas ir nesitikėti, kad jis bus kitoks. Daugybė žmonių nuolat kalba, jog žada pašaukti tą ar aną žaidėją ir vieną dieną jis bus ypatingas. Dažniausiai taip būna su aukštaūgiais. Pažvelgus giliau, kiek naujokų biržose pašauktų 7 pėdų vyrukų po penkerių metų NBA gerokai patobulėjo? Mes matome tik Hakeemą Olajuwoną, tačiau jis jau buvo Hakeemas Olajuwonas, kai tik žengė pirmuosius žingsnius šioje lygoje. Jis netapo tokiu, jis jau buvo nuo pat pradžių ypatingas. Taigi, su laiku tu supranti, kad paversti kažko tuo, kuo jis nėra, tu negali. Tu negali imti ir paversti bet kokio krepšininko ypatingu, todėl tu negaišti laiko. Imi ir išmainai jį. Atsikratai tuo, ko tau nereikia. Tačiau stengiesi į komandą pasikviesti žmones, kurie pilnai atitiktų tavo sistemai. Tu nori, kad tavo komandoje žaistų tik norintys visados laimėti ir žaisti komandai vyrukai“.

Informacinis šaltinis: krepsinis.net

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o link dešinės pusės - mažėjančia tvarka iki 1.

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *