Naujos komandos formavimas: Tikslai ir iššūkiai

Šiais metais buvo iškeltas tikslas – suburti tokią krepšinio komandą, kuri per pakankamai trumpą laiką pasiektų aukštą rezultatą Regionų krepšinio lygoje (RKL) lygoje. Proceso pradžioje maniau, kad tokiam lygiui suburti pajėgią komandą neturėtų būti labai jau sudėtingas reikalas (RKL – pusiau profesionali krepšinio lyga, kurioje sėkmingai pasirodžius galima kilti profesionalumo laipteliais į viršų). Visgi projekto eiga išankstinį įsivaizdavimą pakeitė iš esmės.

Profesionalaus klubo paskirtis – pramoga žiūrovui

Kuo didesnis žiūrovų susidomėjimas klubo varžybomis, tuo jis pastebimesnis ir informacinėje erdvėje, tuo lengviau pritraukti rėmėjų.
Ko reikia, kad klubas būtų patrauklus žiūrovui? Gražaus žaidimo, pergalių, gerų emocijų.. =)

Nori laimėti? Formuok komandą aukštesniam lygiui

Jei nesi “užsiauginęs” savo komandos, kurios žaidėjai jau būtų gerai tarpusavyje susižaidę, žinotų vieni kitų silpnąsias, stipriąsias puses, būtų emociškai vieningi, tuomet tenka siekti pritraukti aukštesnio meistriškumo žaidėjus, kurie už varžovus būtų individualiai stipresni, turėtų daug varžybinės patirties. Būtent tokiu principu šiam RKL sezonui komandą surinko Gargždų klubas, kurio sudėtyje keletas buvusių NKL ir LKL žaidėjų. Pagal komplektaciją ši komanda galėtų sėkmingai rungtyniauti ir RKL A divizione.

Dar pačioje komandos formavimo proceso pradžioje ir buvo padaryta pagrindinė klaida, kad žaidėjų ieškota buvo būtent tokiam lygiui (RKL B), bet neaukštesniam. O sezono startas labai aiškiai davė suprasti, kad naujai suburtai komandai norint laimėti reikia turėti daugiau patyrusių krepšininkų, kurie galėtų tapti komandos lyderiais ir vesti į pergales savo užtikrintu žaidimu. Žinoma, tokiems sprendimams reikalingas ir didesnis finansinis biudžetas.

Jaunimo įtraukimas. Pridėtinė vertė krepšiniui

Formuojant komandą, kurios biudžete nėra numatytų atlyginimų žaidėjams pirmiausiai akys nukrypstą į mėgėjų lygas, universitetų rinktines bei sporto mokyklas.
Jaunimui rungtyniauti RKL lygoje – tai puiki galimybė tobulėti, būti labiau matomiems krepšinio rinkoje, įgauti vertingos patirties rungtyniaujant suaugusiųjų krepšinyje. Būtent tokią naudą jauniems žaidėjams ir turi tikslą suteikti mūsų klubas, tačiau norint susieti pergales ir jaunimo tobulėjimą, komandos branduolį būtina formuoti iš patyrusių žaidėjų. Ypatingai tuo atveju, kai siekiama gerų rezultatų jau pirmajame naujai suburtos komandos sezone.

Laisvieji agentai

Didžioji dalis aukštesnio meistriškumo krepšininkų jau turi ilgesnius ar trumpesnius kontraktus su profesionaliais klubais ir laisvųjų agentų Lietuvos rinkoje ne tiek ir daug. Dažniausiai jų atsiranda tuomet, kai klubo ir žaidėjo keliai išsiskiria dėl tam tikrų priežasčių. Pvz nepateisinti lūkesčiai, žaidėjo konfliktai su treneriais, vadovais ar kitais žaidėjais. Nėra nieko blogiau komandoje, kaip emocinę sumaištį keliantys asmenys.

Pasiūla didesnė nei paklausa?

Kaune yra 11 krepšinio komandų, rungtyniaujančių trijose Lietuvos krepšinio lygose (LKL, NKL, RKL). Kaunas šiuo atveju yra lyderis lyginant su kitais Lietuvos miestais. O dar kiek mėgėjų komandų, tarp kurių taip pat yra tokių, kurios turi galimybę mokėti pinigus žaidėjams. Todėl aukštesnio meistriškumo žaidėjų paklausa Kaune yra ypatingai didelė.

Komandos sustiprinimas. Trumpalaikė sėkmė

Nuoseklaus darbo dėka, į klubo sudėtį buvo pavykę įtraukti patyrusį NKL žaidėją, kurio žaidimas jau pirmose varžybose pakėlė komandos žaidimo lygį. Deja, tik tas vienas varžybas žaidėjas ir tesužaidė. Nors kontraktas buvo pasirašytas visam sezonui, tačiau “dėka” tam tikro veikėjo atkaklių pastangų, žaidėjas išslydo iš mūsų klubo rankų.

Veikėjas

Apie šį veikėją buvau girdėjęs daug “įdomių” kalbų, tačiau aš ne iš tų, kuris vadovautųsi išankstinėmis nuomonėmis. Visgi, neilgai trukus įsitikinau, kad girdėtos kalbos ne iš piršto buvo laužtos.
Sunku pasitikėti žmogumi, kuris vieną kalba, o kitą daro. Į akis vienaip, už akių kitaip. Na bet gyveni ir mokaisi.

Vienijanti idėja. Visi už vieną, vienas už visus..

Suformuoti sėkmingą komandą yra sudėtingas darbas ne tik todėl, kad reikia nuolat ieškoti kuo įmanoma stipresnių žaidėjų, tačiau ir kurti žaidėjus vienijančią atmosferą, kovos dvasią. O žmonės visi skirtingi, su savo ambicijomis ir charakterio ypatybėmis.. Tik vieninga komanda turi galimybių siekti gerų rezultatų.

Procesas tęsiasi..

Kuomet komandos formavimo procesas nesiklosto taip, kaip buvo tikėtasi, natūralu, kad atsiranda didesnis spaudimas iš aplinkos, nusivylimo nuotaikos, tačiau sezonas tęsiasi. Tenka ieškoti naujų sprendimų ir bandyti bent jau mažais žingsneliais artėti prie išsikeltų tikslų.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *