7 žingsniai iki profesionalios krepšininko karjeros

Jau šiek tiek ankščiau esu kalbėjęs apie tai ką reikia daryti norint siekti profesionalaus krepšininko karjeros, neturint galimybės lankyti krepšinio mokyklą.

Šioje temoje įvardinsiu 7 žingsnius, kurie turėtų padėti siekti profesionalaus krepšininko karjeros.

Taigi žingsniai:

1. Savo fizinių galimybių įvertinimas (Norint siekti profesionalaus sportininko karjeros visų pirma reikia turėti gerą sveikatą: sveiką širdį, plaučius, sąnarius ir tt., Nes silpnesnę sveikatą turintiems žmonėms profesionalus sportas, dideli fiziniai krūviai gali atnešti rimtų sveikatos sutrikimų ).

2. Sporto galimybių įvertinimas (Jei yra galimybė lankyti krepšinio mokyklą visada reikia tuo pasinaudoti, nes treneris sukuria nuoseklų treniruočių planą, pagal kurį yra lavinamos jūsų fizinės bei žaidybinės-protinės savybės (žinoma jei tinkamas treneris). Tačiau krepšinio mokyklos lankymas dar nereiškia, kad tapsite profesionaliu krepšininku.

Jei nėra galimybės lankyti krepšinio mokyklos, tuomet turite įvertinti savo aplinką ir rasti tinkamiausias vietas lavinti krepšinio savybėms. Pvz krepšinio aikštelės, stadionai, mokyklos sporto salė, parkas, miškelis ir tt. Daugiau apie tai minėtoje temoje.)

3. Treniruočių tvarkaraščio sudarymas (Tiems kas lanko krepšinio mokyklą yra papraščiau, nes už jus treniruočių tvarkaraštį sudaro jūsų treneris, jei treneris geranoriškas galbūt sudarys jums ir asmeninę tobulėjimo programą. Tie kas sporto mokyklų nelanko, bus sudėtingiau, jums teks patiems ieškoti informacijos apie reikiamus pratimus, o dar sudėtingiau, kad nebus nieko iš šono, kas pasakytų kad darote negerai ir tt, bet ir tam yra galimybių. Pasikonsultuokite su fizinio lavinimo mokytoju (bent jau pasakys ar nežalojate savo organizmo neteisingai atliekant tam tikrus pratimus). Tad viskas įmanoma, tereikia susirinkus informaciją apie treniruotes išsidėlioti jas savaitės eigoje.)

4. Nuoseklus darbas (Krepšinis – cool žaidimas, fainas hobis, laisvalaikio praleidimas. Norite tapti profesionaliu krepšininku? Pamirškite tai. Krepšinis turi tapti jūsų kasdieniniu darbu, kad ir kiek metų jums bebūtų. Turite dirbti pagal savo treniruočių tvarkarašti, net jei ir lankote krepšinio mokyklą (nes kaip ir minėjau TIK lankydami krepšinio mokyklą, be papildomo darbo, vargu ar tapsite profesionaliais krepšininkais). Turite pamiršti tokias sąvokas kaip ai tingiu, ai rytoj, ir tt. Vienintelė rimta priežastis praleisti treniruotę yra sveikatos problemos, nes sergant jokių būdu negalima treniruotis, nes tai sukels jums atvirkštinį procesą.)

Visuomet prieš treniruotes atlikite išsamų raumenų, raiščių, sanarių apšilimą. Tai jums padės išvengti traumų bei padidins pratimų efektyvumą.

5. Asmeninių-jausminių savybių lavinimas ( Sportas tai toli gražu ne tik fiziniai pratimai, bet ir asmeninių jausmų valdymas. Norint nuosekliai dirbt ir tobulėt visų pirma reikia turėt stipriais tokias asmenines savybės kaip ryžtas, kantrybė, tikėjimas savimi ir savo jėgomis (pasitikėjimas). Jei po pralaimėjimo nuleidžiate rankas ir nebelankote krepšinio, tai akivaizdu, kad jūsų nusivylimas, savęs gailėjimas yra didesnis nei jūsų ryžtas, tikslo siekimas.

Jei išbėgate į aikštelę per varžybas, o jums iš baimės dreba rankos ir dėl to padarote daug klaidų ir būnate greitai pasodintas ant suolo – vėl gi jūs nesusitvarkote su savimi ir savo jausmais, vadinasi turite šioje vietoje save lavinti. Kaip lavinti savo jausmus? Visų pirma turite save analizuoti, įvardinti savo baimes, įvardinti savo baimės padarinius ir padarinių reikšmę jūsų tobulėjimui. Jei noras tobulėti yra didesnis už jūsų baimes vadinasi jūs jas ankščiau ar vėliau įveiksite. Kartais žinoma galima pasikonsultuoti ir su kitu žmogumi (pvz mokyklos psichologu ar šiaip apie žmogaus psichologiją išmanančiu asmeniu).

6. Strateginio-greito mąstymo lavinimas ( Krepšinis – komandinis žaidimas. Kad ir koks stiprus fiziškai bebūtumėt, kad ir kokį šuolį ar greitį beturėtumėt, tai dar nereiškia, kad jūs jau garantuotas profesionalus krepšininkas. Visų pirma jūs turite suprasti krepšinio žaidimą. Krepšinis nėra vien tik taškų įmetimas į krepšį. Kiekvienas žaidėjas aikštelėje turi savo poziciją ir savo užduotį. Kad tinkamai atliktumėt savo užduotį visų pirma turite sugebėti greitai vertinti situaciją ir priimtumėt tinkamiausią sprendimą visos komandos atžvilgiu.

Nuo jūsų galimybės kuo greičiau priimti tinkamiausią sprendimą aikštelėje priklauso ir jūsų profesionalumo lygis. kiekvienas treneris džiaugiasi gavęs žaidėją, kuris aikštelėje gerai “mąsto”.

Lavinti šias savybes galite stebėdami profesionalių žaidėjų žaidimą (jų kiekvieną judesį) ir pritaikant jų jau išlavintas savybes sau. Taip pat nepamaišys laisvalaikiu pažaisti šachmatais.

7. Tikslo siekimas visur ir visada (Net jei žaidžiate tarpklasinėse ar kiemo krepšinio varžybose, visuomet žaiskite maksimaliai, visada išnaudokite galimybę save lavinti, tobulinti. Būkite išskirtiniai, būkite išradingi, nebijokite aplinkinių reakcijos (o ką jie pagalvos jei aš vienas stadione sportuosiu), ką jie galvoja, ten jau jų problemos, o jūsų tikslas – tobulėjimas. Jei yra galimybės dalyvaukite stovyklose, įvairiuose turnyruose, varžybose – visa tai jums suteiks naudingos patirties siekiant savo tikslo.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *