Belgų aviganis. Kokio tipo žmonėms verta rinktis šią veislę?

Belgų aviganis dėl savo gebėjimų greitai mokytis bei fizinių savybių tampa vis populiaresniu pasirinku policininkų-kinologų tarpe. Panašu, kad būtent ši veislė, tarptautinėje erdvėje dar vadinama Malinua vardu po truputį išstumia iki tol šioje srityje karaliavusius vokiečių aviganius.

Taip pat belgų aviganis tampa dažnu pasirinkimu yra paprastų žmonių, ne pareigūnų, tarpe. Visgi, renkantis Malinua veislės šunį reikia gerai įvertinti ar tikrai tokio šunio norite. Nors “belgai” pasižymi savo protiniais gebėjimais ir besąlygine ištikimybe, tačiau viso to gali ir nebūti, jei neskirsite jam pakankamai laiko ir nedresuosite.

Dresūra belgų veislės šunims yra būtina. Kitu atveju šie šunys gali tapti itin kaprizingi ir netgi nevaldomi, agresyvūs. Tai sąlygoja faktas, kad jie pakankamai jautrūs ir psichologiškai pažeidžiami. Todėl dirbant su šia veisle būtina gerai išmanyti šunų psichologiją. Neteisingai priimami sprendimai auklėjimo, dresūros procese gali turėti negrįžtamų pasekmių kalbant apie šių šunų charakterį. Ypatingai tai svarbu jauname amžiuje, kuomet formuojasi jų mąstymas.

Vartant skelbimų puslapius tenka ganėtinai dažnai matyti atiduodamus suaugusius belgų aviganius. Dauguma jų būna nufotografuoti pririšti prie grandinės ar įkalinti voljieruose. Žmonės juos atiduoda dėl to, kad patys su jais nesusitvarko. Kaltina šių šunų neprognozuojamą būdą nors iš tiesų tame atsispindi jų pačių klaidos auklėjant belgų aviganį. Taip, kantrybės dresuojant reikia. Bet čia tas pats galioja su visomis šunų veislėmis. Visgi, jeigu jūs neturite noro ar laiko užsiimti Malinua dresūra, tuomet toks šuo tikrai ne jums.

Visgi, jeigu tinkamai įvertinote savo galimybes ir norus bei manote, kad sugebėsite pakankamai skirti laiko šunio auklėjimui, tuomet belgų aviganis geras pasirinkimas. Taip pat prieš apsispręsdami turėtumėte įvertinti ir tai, jog Malinua veislės šunys yra itin energingi, stiprūs, todėl jiems reikia erdvės ir nuolatinio išsilakstymo. Todėl jei gyvenate mieste ir dar bute, tad gal vis tik reikėtų svarstyti apie mažiau judresnes veisles.

Belgų aviganį rekomenduotume tokiems žmoniems, kurie mėgsta aktyvų laisvalaikį gamtoje. Tiesa, Malinua šunų yra itin stiprūs medžioklės instinktai, todėl jeigu jūsų šuo dar nėra tinkamai išdresuotas, paklusnus patartina į gamtą jį vestis su apavadžiu. Kitu atveju jis gali vytis pamatytą laukinį žvėrį, pasiklysti. Taip pat tiems, kurie sugeba patys valdyti savo emocijas, geba būti kantrūs ir į šuns dresavimą žiūri kaip į nuolatinį procesą, kuriame reikia išlikti ramiu ir visą laiką pirmiausiai mąstyti apie belgų aviganio gerovę.

Belgų aviganių kaina svyruoja apie 200 eurų. Žinoma, jeigu nuspręsite pirkti iš garsaus veislyno ir su dokumentais, tuomet ta kaina bus gerokai didesnė. 500 eurų ir daugiau. Renkantis belgiuką labai svarbu žinoti apie jo tėvų fiziologinę bei psichinę situaciją, nes visos tėvų bėdos dažnai perisiduoda ir jų jaunikliams.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *