Mėgėjų krepšinio subtilybės. Ko reikia, kad tapti čempionais?

Šiam, 2015-2016 metų, krepšinio sezonui rinkau tokią komandos sudėtį, kad būtų galima pretenduoti į lygos, kurioje žaidžiame čempionų titulą. Visgi, užkariauti Kauno krepšinio lygą planų turiu ne tik aš vienas, todėl nusimato atkakli ir nenuspėjama kova dėl nugalėtojų vardo 🙂

Gera pradžia – tik pusė darbo

Pirmame etape iškovojome 6 pergales iš 6 galimų. Tokį rezultatą pavyko pasiekti dėl geresnio mūsų komandos žaidėjų individualaus meistriškumo lygio lyginant su priešininkų komandomis. Tuo tarpu antrame etape susidūrėme su kur kas pajėgesniais varžovais ir šiame etape rezultatas jau pakrypo ne mūsų naudai. Per 6 sužaistas varžybas iškovojome 2 pergales ir patyrėme 4 pralaimėjimus. Kol kas dar laikomės savo grupės 3 vietoje (7 komandų grupėje), tačiau varžovai jau lipa ant kulnų.

Ką reikia pagerinti

Norint mūsų komandai, griausmingu pavadinimu BC BOOM, grįžti į pergalių ritmą, visų pirma, reikia pagerinti komandinę gynybą. Trūksta sklandesnio susispaudimo prie krepšio įsiveržus varžovui bei greitesnio grįžimo prie laisvo likusio ir kamuolį gavusio žaidėjo. Dar reikėtų ir geriau atsitverti žaidėjus nuo krepšio, kuomet pastarieji jį atakuoja ir nesuteikti jiems antrųjų šansų. Būna varžybų, kai tokių progų suteikiame ryškiai per daug.

Taip pat reikia greičiau iš gynybos pereiti į puolimą, nes žaidėjai jauni, greiti, todėl tą reikia išnaudoti ir daugiau taškų pelnyti greitajame puolime. Dar reikia suaktyvinti žaidėjų juodėjimą poziciniame puolime. Daugiau užtvarų, daugiau įkirtimų, o tinkamai išžaidus ir gavus kamuolį nedvejoti ir veikti drąsiai, užtikrintai, atakuoti iškart arba veržtis agresyviai link krepšio.

Komandinė dvasia. Yra?

Sportas ir emocijos – neatsiejamas dalykas. Kuomet žaidėjų emocijos pakilios, kovingos, tuomet viskas gerai. Jei žaidėjus užvaldo nepasitikėjimas savimi, kitais, jei greitai susierzinama dėl vieno ar kito žaidėjo sprendimų, tuomet ir komandinės dvasios nebelieka.
Mūsų komandos žaidėjus vienija tik krepšinis, niekas daugiau. Todėl man, kaip komandos vadovui, šioje vietoje yra nemažas iššūkis, kaip iš skirtingų asmenybių per palyginus trumpą laiką suburti vieningą ir sėkmingą komandą. Na bet viskas procese. Ar jis bus sėkmingas – bus aišku sezono finiše.

Mėgėjų krepšinio subtilybės

Vienas iš pagrindinių skirtumų tarp mėgėjiško, ir profesionalaus krepšinio yra tas, kad mėgėjiškame krepšinyje norint pasiekti pergales treniruočių procesas nėra toks svarbus, kaip profesionaliajame. Eilę metų Kauno krepšinio lygos čempionais tampa komandos, kurios apskritai neturi treniruočių, bet yra surinkti geri žaidėjai (tokiam lygiui), kurie išmano komandinį krepšinį. Taip pat tokių komandų žaidėjai tarpusavyje dera, o tiksliau dera jų charakteriai bei sutampa krepšinio žaidimo filosofija.

Tuo labiau, kad mėgėjams krepšinis yra tik pomėgis, hobis, laisvo laiko praleidimas. Todėl ir požiūris į treniruotes yra kitoks. Prioritetai visada pirmiausiai bus darbui, už kurį gaunami pinigai, šeimai, namams ir tt. O treniruotės su puse komandos mažai ko vertos, nebent individualiam darbui.

Reziume

Sezonui įpusėjus ir susipažinus su rimčiausiais varžovais yra aišku, kad norint įgyvendinti šio sezono tikslą reikės dar gerokai pakelti žaidimo kokybę, intensyvumą bei komandos narių pasitikėjimą savimi, kovingumą, vieningumą. Potencialo tam turime 🙂

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *