Modestas Paulauskas. Savybės lėmusios aukštus pasiekimus krepšinyje

„Jeigu reiktų pakartoti, kartočiau tą patį ir dar daugiau. Dar daugiau dirbčiau, dar ilgiau – 28 metų negalvočiau apie karjeros pabaigą: žaisčiau krepšinį kol išneštų kaip futbolo aikštėje ant neštuvų.“ Tai Modesto Paulausko citata iš autobiografinio-dokumentinio filmo.

Štai dar viena M.Paulausko citata, kurią norėčiau pabrėžti: “Aš nieko nebijau, tegul jie manęs bijo. Turėjau psichologinį užtikrintumą, kad aš jį sutrypsiu (nugalėsiu), man nesvarbu ar jis 210cm, ar jis juodas (juodaodis), ar geltonas aš jį vis tiek kaip nors apgausiu (apžaisiu). Buvo didelis pasitikėjimas savimi. Aš žinojau, jog jei ir neįmesiu, tai aš tuoj pat ieškosiu kitų variantų, kaip pasigauti kamuolį, kaip pakartoti.. Man padėjo improvizacija, kūryba aikštelėje. Užtikrintumas. Jaučiausi stiprus ir galingas.. Einu, kaip buldozeris ir skirstau visus į šonus”.

O į šio krepšininko žodžius tikrai verta įsiklausyti tiems, kurie turi tikslą tapti profesionaliais krepšininkais. Jo pasiekimai patys kalba už save. Modestas Paulauskas su Tarybų sąjungos krepšinio rinktine 1972 metais tapo olimpiniu čempionu. Taip pat 193cm ūgio lengvojo krašto puolėjas 2 kartus tapo pasaulio ir 4 kartus Europos čempionu. Visuose šiuose čempionatuose jis buvo rinktinės lyderis ir retai kada aikštelę palikdavo nepelnęs 30 taškų..

Dokumentinis filmas “Modestas Paulauskas. Krepšinio švyturys”

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *