Nors ir nesu didelis lietuviškos pop muzikos gerbėjas, tačiau karts nuo karto paklausau ką įdomaus sukuria Lietuvos kompozitoriai. Peržvelgus radijo stočių populiariausių dainų TOP lenteles galima susidaryti įspūdį, jog lietuviškos dainos mūsų šalyje nėra pačios klausomiausios. Visgi, karts nuo karto atsiranda tokių lietuvių kalbą parašytų muzikinių kūrinių, kurie pasiekia neįtikėtiną populiarumą. Žinoma, tai priklauso ir nuo to, kas juos atlieka. Fenomenu galima įvardinti iš naujo atgimusią muzikos grupę – “MAN-GO”. Šios merginų grupės vienas naujausių kūrinių “Paviršius širdies” internete pasiekė neįtikėtiną populiarumą. Minėta daina per mažiau nei mėnesį buvo perklausyta daugiau, kaip 1mln. 200tūkst kartų.

Populiarumo paslaptis?

Žinant, kad lietuvių vos trys milijonai, o daina na išties labai paprasta, lyrinė ir ganėtinai panaši, kaip ir daugelis kitų Man-Go grupės dainų, tai kyla klausimas – kur yra tokio populiarumo paslaptis? Sunku patikėti, kad tą dainą “Paviršius širdies” per tokį trumpą laiką galėjo perklausyti kas trečias lietuvis. Žinant, kad pačioje Lietuvoje gyvena jau mažiau negu 2.8mln gyventojų, tai reiškias ir užsienio lietuviai turėjo masiškai prisidėti prie šio kūrinio perklausos.

Be konkurencijos

Pabandžiau paieškoti, gal dar kokios nors lietuviškos dainos pasiekė tokio mąsto populiarumą per panašų laikotarpį. Analogų rasti nepavyko. MAN-GO kūrinys be konkurencijos lenkia visus šimtais tūkstančių perklausų. Netgi Donny Montell eurovizinio kūrinio I’ve Been Waiting For This Night vaizdo klipas nebuvo tiek kartų peržiūrėtas per 4 kartus ilgesnį laikotarpį. O Donato Montvydo daina juk ir anglų kalba sukurtas, tad yra galimybė pasiekti kur kas didesnę auditoriją.

Taigi, MAN_GO dainos “Paviršius širdies” toks didelis populiarumas man asmeniškai lieka tikra mįslė. Tuo labiau, kad tai net ne vaizdo klipas o tiesiog audio takelis įkeltas į video talpyklą youtube. Galbūt galima būtų įtarti, kad toks kiekis peržiūrų galėjo būti pasiektas kokiu nors fiktyviu būdu, juk šiais laikais visko prisigalvojama, tačiau tai tik prielaida. Na bet kviečiu ir jus paklausyti, įvertinti bei pabandyti įminti paslaptį, kaip įmanoma pasiekti tokį populiarumą Lietuvoje 🙂

MAN-GO – Paviršius širdies

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *