Dažnai sulaukiu klausimo iš savo draugų – Laisvydai, kam tau reikalingas tas tinklaraštis? Neturi ką veikti? Toli gražu. Veiklos turiu labai daug, tačiau viešindamas savo mintis nesijaučiu taip, lyg gaiščiau savo laiką. Tad šiame straipsnyje išdėstysiu 5 priežastis, kodėl pradėjau rašyti postus tinklaraštyje.

Savo vardo tinklaraštį sukūriau jau ganėtinai seniai – 2009 metų pradžioje. Tuo metu aktyviai vysčiau informacinius puslapius, todėl prie to pačio (žinodamas kaip tą padaryti) nusprendžiau užsisakyti laisvydas.lt domeną bei pakurti turinio valdymo sistemos wordpress tinklapį. Tuo laikotarpiu buvo itin populiaru skelbti savo mintis tinklaraščiuose, dar kitaip vadinamuose bloguose. Taip pat pamaniau, kad užsiimti tokio pavadinimo internetinį adresą turėtų būti pakankamai naudinga, jei ateityje tarkim nuspręsčiau siekti politinės karjeros ar sustiprinti savo pozicijas visuomeninėje veikloje.

Taigi, 5 priežastys, kodėl man reikalingas tinklaraštis:

  1. Tinklaraštis – viešas dienoraštis. Vaikystėje, paauglystėje yra tekę rašyti dienoraštį. Tad panašu, kad tęsiu ir toliau šią saviraiškos tradiciją tik jau kitu formatu. Žinoma, dienoraščio turiniu nesidalinau su aplinkiniais. Tinklaraštyje taip pat neskelbiu visų iš eilės asmeninių detalių. Rašau tai, kas galėtų būti įdomu ir naudinga kitiems. Rašydamas savo pamąstymus turiu galimybę dar kartą apgalvoti tam tikras savo gyvenimo, veiklos detales. Taip pat rašymas apie iššūkius, sunkumus padeda nuraminti emocijas, racionaliau įsigilinti į iškilusią problemą ar tiesiog dar kartą išgyventi džiaugsmo akimirką nuveikus ką nors prasmingo, įdomaus. Taipogi, jaučiu, jog internetinio dienoraščio rašymas lavina kūrybiškumą bei neleidžia pamiršti lietuvių kalbos gramatikos.
  2. Galimybė atrasti bendraminčių. Kodėl man tai svarbu? Visų pirma, dėl to, jog esu aktyvus visuomeninėje veikloje ir nuolat ieškau bendraminčių, su kuriais galėčiau įgyvendinti išsikeltus tikslus. Kaip žinia vienas lauke ne karys, todėl labai svarbu suburti patikimą, pozityvią komandą ir siekti bendrų rezultatų. Tad asmeninis tinklaraštis viena iš  priemonių surasti panašiai mąstančius žmones.  Kokiu būdu jie randa mano išdėstytas mintis? Dažniausiai per paieškų sistemas arba socialinius tinklus, kuomet pasidalinu parašytu straipsniu savo profiliuose. Pvz Facebooke.
  3. Tinklaraštis – universalesnis nei socialinio tinklo profilis. Atsiradus socialiniams tinklams, tokiems kaip facebook, twitter, kiekvienas gavo galimybę dalintis savo mintimis su savo draugais, pažįstamais. Tiesa, net ir atsiradus tokiam populiariam ir lengvai pasiekiamam virtualiam įrankiui kaip socialinis tinklas, tinklaraščio populiarumas taip pat niekur nedingo. Viena pagrindinių to priežasčių – tinklaraštis technologiniu požiūriu yra universalesnis ir efektyvesnis straipsniams skelbti. Viename tinklaraščio poste galite parašyti tekstą, patalpinti nuotrauką, iliustraciją,  bet ir pridėti video, audio įrašą. Taip pat galite sukurti efektingesnį straipsnį paryškindami, sunumeruodami tam tikrus punktus. Kitas argumentas tai yra sukurtos informacijos prieinamumas. Tinklaraštyje pasinaudoję paieška galite operatyviai surasti jums aktualią informaciją. Tuo tarpu socialiniame tinkle tokios funkcijos asmeniniuose profiliuose nėra, todėl surasti ankščiau patalpintą info reikia sugaišti kur kas daugiau laiko.
  4. Noras būti pastebimu.  Tam tikra prasme esu scenos žmogus. Patinka dėmesys, atliktų darbų įvertinimas, išskirtinumas. Laisvydas – laisvę išvydęs. Taip yra sukonstruotas mano vardas, kuris vis dar pakankamai retas Lietuvoje ir vien tai jau suteikia šiek tiek išskirtinumo. Žinoma, tai tik simbolika, bet turėti savo vardo tinklaraštį ir būti tuo vieninteliu Laisvydu, kuriam priklauso toks internetinis adresas, kaip www.laisvydas.lt, pasirodė svarbu. Nežinau ar tokia garbėtroškos savybė yra gera ar nelabai, bet mane tai motyvuoja judėti į priekį, tobulėti, generuoti naujas idėjas,  stengtis nustebinti pasaulį 🙂
  5. Mėgstu dalintis informacija. Turiu pedagogo gyslelę. Mėgstu dalintis įdomia ir naudinga informacija, sukaupta patirtimi. Patinka mokyti kitus. Savo nuomonės nesistengiu įpiršti, tačiau jei kas ieško sprendimo ar paklausia patarimo, tuomet visada stengiuosi išdėstyti savo nuomonę konkrečiu klausimu. Mano tinklaraštyje taip pat nemažai subjektyvios informacijos, tačiau visa ji bent iš dalies pagrįsta faktais ir svariais argumentais. Žinoma, kiekvienas atsirenka ar jam tokia info priimtina ar ne. Absoliučios tiesios, ko gero, nėra.

Išvardinti 5 punktai manau yra esminiai, kurie nulėmė, kad prieš 7 metus sukūriau savo vardo tinklaraštį bei vis dar tęsiu jo pildymą iki šių dienų. Taip pat visada įdomu sulaukti ir jūsų komentarų po parašytu tekstu. Tad jei tik kyla toks noras – nesivaržykite 🙂

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *