Prieš keletą dienų išdėsčiau priežastis, kam man reikalingas tinklaraštis, o šįkart noriu pasidalinti žiniomis, kaip tokio pobūdžio puslapį galima sukurti turint itin mažą biudžetą. Šiam procesui nėra būtinos programavimo žinios, todėl tinklaraštį gali susikurti kiekvienas.

Domenas

Domenas – internetinis adresas. Pvz mano tinklaraštis yra pasiekiamas www.laisvydas.lt adresu. Būtent nuo domeno įsigijimo ir reikėtų pradėti. Žinoma, pirmiausiai turite sugalvoti jo pavadinimą. Ar jis užimtas ar ne, sužinosite patikrinę jį domenų užsakymo puslapyje. Vienas populiariausių Lietuvoje yra serveriai.lt. Ten galėsite ne tik pasitikrinti, bet ir rezervuoti norimą domeną, o vėliau ir priparkuoti jį prie serverio. Internetinio adreso kaina metams siekia apie 10 eurų. Kasmet jį turėsite pratęsti iš naujo, nes kitu atveju jį prarasite.

Serveris

Serveris – tai virtuali vieta, kurioje bus laikomi jūsų tinklaraščio failai. Serverio paslaugas galite užsisakyti jau minėtame serveriai.lt puslapyje arba bet kuriame kitame, kokį pavyksta rasti per google paiešką. Į paieškos laukelį įveskite naujo domeno arba serverio užsakymas ir gausite abejas paslaugas vienoje vietoje. Iškilus klausimams galima susisiekti su serverio administratoriumi ir jis smulkiai paaiškins kiekvieną veiksmą. Serverio plano nuomos kaina bus taip apie 10 eurų metams.

Domeno nukreipimas į serverį

Užsisakius domeną ir serverį kitas žingsnis būtų juos tarpusavyje susieti. Tai yra nukreipti internetinį adresą į išsirinktą serverį. Jei visiškai tame neturite patirties, tai vėl gi siūlyčiau paprašyti serverio konsultanto pagalbos, nes aprašyti tai yra sunkiau nei padaryti. Tuo labiau, kad skirtinguose serveriuose ir jų platformos skiriasi. Kai tą padarysite, galėsite judėti prie kito etapo – tinklaraščio sukūrimo.

Tinklaraščio sukūrimas

Pastaraisiais metais tinklaraščio sukūrimas tapo itin paprastu procesu. Tokią funkciją rasite praktiškai kiekviename serveryje. Pvz serveriai.lt tokia tinklaraščio failų instaliavimo programa vadinasi “Installatron”. Užtenka užeiti į ją, suspaudyti vieną po kito sekančius mygtukus ir jūsų tinklaraštis bus sukurtas. Tiesa, atėjus laikui išsirinkti tinklaraščio turinio valdymo sistemą neabejotinai reikia pasirinkti wordpress. Tai pati populiariausia ir pažangiausia tinklaraščio platforma visame pasaulyje. WordPress sistema yra nuolat atnaujinama ir pasirinkime yra daug dizainų, įvairių įskiepių.

Taigi, tinklaraščio sukūrimas jums kainuos maksimum 20 eurų ir jau tą pačią dieną galėsite pradėti pildyti savo internetinį dienoraštį bei dalintis savo mintimis, straipsniais su visuomene. Taip pat nepamirškite, kad 20 eurų biudžetas jums bus reikalingas kiekvienais metais, nes būtent tiek kainuos domeno ir serverio paslaugos. Tiesa, yra ganėtinai daug variantų, kaip padengti išlaidas savo tinklaraščio pagalba. Ne tik kompensuoti, bet ir uždirbti, tačiau apie tai jau kituose straipsniuose.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o link dešinės pusės - mažėjančia tvarka iki 1.

Dar nėra vertinimų

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 1

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *