Tinklaraštis gali tapti ne tik savo straipsnių viešinimo priemone, bet ir pragyvenimo šaltiniu. Apie tai kaip sukurti tinklaraštį rašiau praėjusią savaitę, o šįkart noriu pasidalinti mintimis, kaip galima uždirbti pinigų iš savo internetinio dienoraščio. Pats populiariausias uždarbio būdas – reklamos skydelių transliavimas. Žinoma, norint kad tokios papildomos pajamos virstų pragyvenimo šaltiniu reikės įdėti daug pastangų arba kurti itin kokybišką ir aktualų turinį.

Google adsense reklaminiai skydeliai

Tinklaraščių savininkai dažniausiai naudoja reklamos pardavimų ir tarpininkavimo sistemą – Google adsense. Ji patraukli tuom, kad lengva užsiregistruoti ir integruoti reklaminius skydelius į savo svetainę. Tuo labiau, kad Google adsense sistema yra išmani. Tinklaraščio lankytojui transliuojami tie skydeliai, kurie labiausiai atitinka puslapio turinį ir tai ko ieško vartotojas. Todėl į tokią reklamą lankytojas labiau atkreipia dėmesį, dažniau paspaudžia. Būtent tokio pobūdžio reklama naudojama ir laisvydas.lt tinklaraštyje.

Kiek galima uždirbti iš Google adsense reklamos

Iš savo asmeninės praktikos galiu pasakyti, kad už google adsense reklaminio skydelio paspaudimą dažniausiai mokama nuo 6 iki 10 euro centų. Žinoma, šis rodiklis dar priklauso ir tinklaraščio nišos, bet plius minus tiek dažniausiai mokama. Kiek realu tikėtis tokių paspaudimų? Apie 2 procentus nuo bendro apsilankiusių unikalių lankytojų tinklaraštyje. Pavyzdžiui jei puslapio dienos lankomumas yra 100 unikalių lankytojų, tuomet galite tikėtis, kad 2 iš jų paspaus ant kurio nors reklaminio skydelio. Aišku, dar svarbu, kaip tuos reklaminius banerius išdėstysite savo svetainėje. Ar jie bus gerai matomi vartotojui.

Taigi, jūsų uždarbis iš minėtos reklamos priklauso nuo to, kiek į jūsų tinklaraštį ateina lankytojų ir kiek kartų jie paspaudžia ant reklaminių skydelių. Jei norite per dieną iš tokio verslo uždirbti tarkim 10 eurų, tuomet jums reikia pasiekti bent 5000 unikalių lankytojų srautą (per dieną!). O tai išties nemažai ir dar žinant, kad Lietuva yra maža šalis. Žinoma, jei kursite tinklaraštį pvz anglų kalba ir jį orientuosite į tarptautinę publiką, tuomet tai nedideli skaičiai.

Pavyzdžiui Eurovizija.net daugiausiai pelno iš Google adsense reklamos uždirbęs mano tinklaraštis. Eurovizijos konkurso dieną jis yra pasiekęs net 40tūkst. unikalių lankytojų skaičių. Kartais pabėdavoju, jog gaila, kad Eurovizija vyksta ne kasdien, nes turint tokį dienos lankomumą visus metus dėl finansų sukti galvos nebe reikėtų. Tuo labiau, kad būtų galima administruoti savo verslą iš bet kurio pasaulio krašto kur tik yra internetas. Pvz kokioje nors šiltų kraštų pakrantėje po palme 🙂 Ar gi ne svajonių darbas?

Užsakomųjų straipsnių talpinimas

Dar viena uždarbio galimybė iš savo tinklaraščio tai užsakomųjų straipsnių su aktyvia nuoroda juose talpinimas. Šiuo atveju jau reikėtų laiko skirti tokios reklamos užsakovų paieškai. Taip pat sugebėti įtikinti potencialius užsakovus, kad tokia reklamos forma jiems būtų efektyvi (atsižvelgiant į investicijos dydį). Intensyviai vykdant šią sritį galima uždirbti daugiau negu iš google adsense reklamos. Žinoma, jūsų tinklaraštis tokiu atveju turi būti išties įdomus, aktyviai lankomas.

Tinklaraštis + internetinė parduotuvė

Pastaruoju metu populiarėja dar vienas uždarbio būdas iš tinklaraščio. Tai internetinės parduotuvės integravimas. Tokiu būdu pastoviems lankytojams dar galima pasiūlyti įsigyti tam tikrų prekių ir papildomai užsidirbti. Ypatingai tai turėtų aktualu tiems, kurie patys gamina kokius nors produktus. Tokiu atveju jūs ne tik galite savo lankytojus supažindinti su savo atliekama veikla, įgyta patirtimi bet ir pasiūlyti įsigyti unikalios, rankų gamybos produkcijos. Kitame savo straipsnyje būtent ir papasakosiu, kaip galima instaliuoti internetinę parduotuvę į savo tinklaraštį. Tai išties nesudėtinga. Tokiam darbui atlikti tikrai nėra reikalo samdyti programuotojų. Na nebent neturite kur dėti pinigų 🙂

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o link dešinės pusės - mažėjančia tvarka iki 1.

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *