Tinklaraštis gali tapti efektyvia ne tik saviraiškos, bet ir uždarbio priemone. Plačiau apie tai, kaip uždirbti iš tinklaraščio rašiau praėjusį kartą, o šįkart norėčiau papasakoti kaip savo tinklaraštį galima paversti elektronine parduotuve ir gauti pajamų iš prekybos internetu.

Techniškai wordpress turinio valdymo sistemos tinklaraštį transformuoti į elektroninę parduotuvę yra ganėtinai paprasta. Tokiam darbui atlikti programavimo žinių nereikia turėti. Tereikia parsisiųsti įskiepį woocommerce ir jį įdiegti savo tinklaraštyje. Žinoma, suinstaliavus elektroninę parduotuvę dar reikės nustatyti ir įvairius nustatymus bei susikurti kategorijas. Visgi, jeigu patys susikūrėte savo tinklaraštį tuomet tą padaryti jums nekils didelių sunkumų.

Pavyzdys – sporto prekių elektroninė parduotuvė

Kaip atrodo į tinklaraštį įdiegta elektroninė parduotuvė pademonstruosiu savo asmeninį pavyzdį. Kažkada susikūriau sportas.biz tinklaraštį ir ketinau rašyti jame sporto verslo naujienas, įžvalgas. Toje srityje esu sukaupęs nemažai patirties. Taip pat į minėtą projektą buvau įdiegęs ir sporto organizacijų katalogą. Laikui bėgant nusprendžiau, kad wordpress tinklaraštyje būtų įdomu išmėginti ir elektroninės parduotuvės modulį. Tuo labiau, kad su el.prekyba jau turėjau daug patirties. Ankščiau esu dirbęs su tokiomis nemokamomis elektroninių parduotuvių platformomis kaip Opencart, Magento.

Taigi, į Sportas.biz projektą įdiegiau woocommerce pluginą ir mano tinklaraštis virto sporto prekių parduotuve. Kol kas pardavimų ji sugeneruoja nedaug. Tą sąlygoja kelios objektyvios priežastys. Visų pirma, tas tinklaraštis nebuvo aktyviai vystomas, todėl neturėjo nuolatinių lankytojų srauto. Taip pat kol kas neskiriu nei laiko, nei piniginių resursų tos elektroninės parduotuvės viešinimui. O ir sporto prekių ten kol kas yra minimaliai.

Kadangi, kaip ir minėjau, jau esu išbandęs ne vieną nemokamą el.parduotuvės turinio valdymo sistemą, tai galiu palyginti. Vienareikšmiškai sakau, kad wordpress-woocommerce tinklaraštyje instaliuota elektroninė parduotuvė yra pati patogiausia. Didžiausi jos privalumai:

  • Nemokama
  • Paprasta įdiegti ir administruoti
  • Daug funkcijų (vienai prekei galite priskirti eilę pasirinkimų. Tokių kaip dydis, spalva ir tt.
  • Draugiška google. WordPress sistemos kūrėjai pasistengė, jog tinklaraštis būtų “mėgstamas” google, todėl galite tikėtis papildomo srauto iš didžiausios pasaulyje paieškos sistemos. O jei dar šiek tiek įdėsite darbo į SEO, tai rezultatai bus dar geresni. Kuo daugiau lankytojų, tuo tikėtina, kad bus ir pardavimų.
  • Ir tinklaraštis, ir elektroninė parduotuvė. Toks derinys efektyvus tuo, kad galite sukurti daugiau turinio ir tokiu būdu sulaukti daugiau vartotojų iš minėtos google. Taip pat ir Facebook, nes naudinga ir įdomia informacija žmonės yra linkę dalintis.

Tad jeigu norite, kad jūsų tinklaraštis jums sugeneruotų pinigų, tuomet įdiegti į jį elektroninę parduotuvę ir užsiimti internetine prekyba yra pakankamai geras variantas. Tuo labiau, jeigu jūsų puslapis nepritraukia didelės auditorijos žmonių ir jūsų uždarbis iš reklamos yra simbolinis. Na pavyzdžiui, jei per dieną jūsų svetainėje apsilanko 100 žmonių, tai iš reklamos uždirbti galite geriausiu atveju 1 eurą. Tuo tarpu elektroninė prekyba jums gali sugeneruoti kelis kartus ar gal net keliasdešimt kartų didesnį uždarbį.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *