Mikroautobusų nuoma – pakankamai populiarus paslaugų verslas Lietuvoje. Šią rinką galima skirstyti į dvi dalis. Tai krovininių ir keleivinių mikroautobusų nuoma. Krovininiai dažniausiai yra naudojami persikraustant ar gabenant didesnį krovinį, kuris netelpa į asmeninį automobilį. Keleiviniai yra nuomojami įvairiausioms progoms. Jie po truputį tampa neatsiejamu švenčių atributu, taip pakeisdami limuzinus. Taip pat dažnai nuomojami pažintinėms šeimos ar draugų kompanijos kelionėms.

Kodėl tiek daug žmonių nuomojasi mikroautobusus?

Viena iš pagrindinių priežasčių yra jų talpumas. Šiais laikais itin populiarios šeimos ar draugų ekskursijos. Keliauti atskirais automobiliais tikrai nebūtų taip patogu kaip su bendra transporto priemone. Galima daugiau laiko praleisti bendraujant, o ir vietos daugiau nei automobilyje. Tai galima išnaudoti ir patogesnei kelionei – susikrauti daugiau daiktų. Visgi lietuviai yra taupūs žmonės, todėl ši paslauga nebūtų tokia populiari jeigu ji nebūtų finansiškai patraukli. Mikroautobusų nuoma nekainuoja labai daug. Kaina dažniausiai priklauso nuo transporto priemonės būklės ir amžiaus (paros kaina svyruoja nuo 30 eurų. Priklauso nuo būklės ir naujumo). Kadangi tai populiari paslauga. Galima rasti įvairių mikroautobusų, kurie skiriasi tiek savo kaina, tiek stoviu. Reikia pridėti, kad ir kuro sąnaudos nedaug skiriasi nuo vidutinio automobilio (dažniausiai apie 8l/100km).

Prie jų populiarumo prisideda ir nuoma įvairioms šventėms. Visiškai baigiant praslinkti limuzinų madai, jų vietą užima būtent mikroautobusai. Pirmiausiai tai daugiau vietos, patogesnė kelionė. Dažniausiai limuzinus rinkdavosi siekiant pasirodyti, tačiau dabar jų galima išsinuomoti ant bet kurio kampo. Kaip ir minėta, mikroautobusuose telpa daugiau žmonių, todėl tai ypač svarbu šventėse. Taip pat autobusai yra mobilesni, nes limuzinai ne visur gali pravažiuoti, prasisukti. Esant tokiam poreikiui, nuomojančios įmonės specialiai paruošia mikroautobusus, kad atitiktų tokių švenčių poreikį. Pakeičia sėdynių išsidėstymą, papuošia iš išorės ir t.t.

Krovininiai mikroautobus

Antroji nuomos kategorija yra krovininiai mikroautobusai. Juos dažnai renkasi besikraustantys žmonės. Pervežti visą turtą automobiliu. Ypač didesnius daiktus būtų neįmanoma. Be abejo šią paslaugą renkasi ir įmonės. Įsigyti nuosavą mikroautobusą yra didelė investiciją, o ir priežiūros kaštai nemaži. Daugeliu atveju ekonomiškai efektyviau yra mikroautobusų nuoma. Toks turtas nuvertėja labai greitai, o kitą mikroautobusą bus galima išsinuomoti bet kada. Tai yra tarpinis variantas tarp nuosavo mikroautobuso ir kurjerių paslaugų.

Kaip išsirinkti iš ko nuomotis mikroautobusą?

Mikroautobusų nuomos pasiūla yra didelė, todėl rinktis yra iš ko. Pirmiausiai verta atsižvelgti, kokie atsiliepimai lydi kiekvieną nuomojamą mikroautobusą ar tą įmonę. Privalu pasidomėti ar gedimo atveju yra atsarginė transporto priemonė, kokiu draudimu apdrausta ir t.t. Be abejo paklauskite ir draugų nuomonės. Gal jiems teko nuomotis mikroautobusą ir gali rekomenduoti tokios paslaugos tiekėją. Atsižvelkite į transporto priemonės patogumus, stovį. Nepagailėkite kelių papildomų eurų patogesnei kelionei.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *