„Photoshop“ – populiariausia ir plačiausiai žinoma paveiksliukų redagavimo programa visame pasaulyje. Tiesa, dažnam šių dienų žmogui žodis photoshopas sukelia ir dviprasmiškas emocijas. Nuo susižavėjimo iki pasibjaurėjimo. Tokias reakcijas sukelia paprastas, intuityviai suprantamas bet kokios nuotraukos redagavimo rezultatas: nuotraukoje rodomas realus vaizdas pakeičiamas, deformuojamas. Tačiau su šių dienų technologijomis nuotrauka gali būti taip pakeista, jog nebežinosi, ar tai, ką matai, yra tikra, ar pakeista į norimą vaizdą. Prie įtarumą keliančių pavyzdžių yra tiek socialiniuose tinkluose gražesnėmis norinčios pasirodyti merginos, tiek „Photoshop“ meistrų padirbtos nuotraukos, kurios kelia abejonių mus supančiu pasauliu.

„Adobe Photoshop“ – beribės galimybės

Vis dėlto, ši programa yra skirta visai ne tam. „Adobe Photoshop“ – tai grafikos ir dizaino koregavimo ir kūrimo programa. Derinant šią programą su kitomis (pvz:. „Adobe Encore DVD“, „Adobe Image Ready“, „Adobe Illustrator“, „Adobe Premiere“ bei „Adobe After Effects“), yra kuriami profesionalūs montažai muzikiniams klipams, reklamoms, video klipams ir netgi filmams. O naudojant vien tik „Photoshop“ kuriami atvirukai, maketai, „mockup‘ai“, vizitinės kortelės, plakatai, skaitmeninis menas, knygų, žurnalų viršeliai bei daugelis kitų produktų. „Adobe Photoshop“ – tai neribotos galimybės: šimtai instrumentų, tūkstančiai funkcijų ir milijonai efektų, tekstūrų, fonų. O tą patį darbą galima atlikti keliolika skirtingų būdų. Būtent todėl netgi labiausiai pripažinti bei pažengę šios grafikos kūrimo programos meistrai, nedrįsta teigti, jog žino viską apie ją.

Kai „Photoshop“ dar nebuvo

1987 metais amerikiečių kilmės brolių Thomas ir John Knoll buvo sukurtas „Photoshop“. O iki tol nuotraukos buvo redaguojamos, bet truputį kitaip – be kompiuterio. 1950 metais redaguojant nuotraukas, dailininkai kurdavo tuo metu labai populiarias „pin-up“ merginas. Šios merginos buvo nufotografuojamos pagal reikiamą temą ir nuotaiką, o vėliau ant monochroniškų nuotraukų dailininkai perpiešdavo modifikuotą paveikslėlį jau su spalvomis.

„Photoshop’o“ tatuiruotė

Neįtikima, bet tiesa – mergina iš Pensilvanijos, Megan Orsi, turi tatuiruotę su „Photoshop“ programos įrankių skydeliu. Megan nuo 16 metų pradėjo domėtis šia programa bei jos subtilybėmis. Tai galiausiai išsivystė į tai, jog ji tapo grafikos dizainere. “Photoshop suvaidino reikšmingą vaidmeny mano gyvenime – sako Orsi. Būtent Photoshop padėjo man suprasti ir pakankamai ankstyvame amžiuje, ką aš noriu savo gyvenime veikti – aš noriu kurti! Tai pastūmėjo mane gauti grafinio dizainerio išsilavinimą ir štai jau daugiau nei 6 metai – profesionalė šioje srityje. Šiandien aš žymi web-dizainerė ir be mano potraukio Photoshop‘ui 1990-ųjų gale, aš galbūt to nebūčiau pasiekus.“ Mergina teigia, kad tatuiruote parodo padėką šiai grafikos kūrimo ir koregavimo programai. O tatuiruotės dizainą Megan susikūrė pati.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *