Krepšinio kamuoliai: Keletas faktų apie juos

Krepšinis – populiariausia sporto šaka Lietuvoje ir netgi įvardijamas kaip antroji mūsų tautos religija. Stipriausių Lietuvos klubų ar nacionalinės rinktinės krepšinio varžybos sulaukia didžiulio susidomėjimo ir pritraukia daugybę žiūrovų tiek arenose, tiek prie televizoriaus ekranų. Nacionalinis krepšinio čempionatas (LKL) šį sezoną taipogi išgyvena pakilimą ir yra kaip niekad įdomus. Tiesa, dažnas lietuvis krepšinį mėgsta ne tik žiūrėti, bet ir išbandyti savo jėgas aikštelėje, ar tiesiog atsipalaiduoti ir ramiai pamėtyti kamuolį į krepšį draugų būryje. Būtent apie krepšinio kamuolius šįkart ir noriu pasidalinti savo žiniomis.

Kamuoliai skirtingiems poreikiams

Krepšinio kamuoliai gaminami įvairių dydžių ir tipų. Patalpose žaisti skirti kamuoliai (Indoor) būna pagaminti iš odos ar kokybiškų kompozicinių medžiagų. Tokie kamuoliai pasižymi aukščiausia kokybe, šoklumu, švelniu paviršiumi ir dažniausiai yra skirti profesionalams, jų kaina taip pat yra aukščiausia. Lauke žaisti skirti kamuoliai (Outdoor) gaminami iš gumos, jie yra patys pigiausi ir yra geras pasirinkimas mėgėjams, kadangi kamuoliai yra gana patvarūs ir gali būti naudojami ant tokių paviršių kaip asfaltas. Norite atsipalaiduoti ir ramiai pamėtyti kamuolį i krepšį jaukiais vasaros vakarais lauko aikštelėje? Outdoor kamuoliai yra puikus pasirinkimas. Trečioji krepšinio kamuolių rūšis – Indoor/Outdoor. Tai universalūs kamuoliai, gaminami iš sintetinės odos ir yra skirti žaisti ir lauke, ir patalpose. Tinka mėgėjams ir profesionalioms treniruotėms.

Skirtingi dydžiai pritaikyti visiems

Kamuoliai skiriasi ne tik medžiagomis, iš kurių yra pagaminti, bet ir dydžiu. Suaugusiems ir profesionalioms vyrų komandoms naudojami 7 dydžio kamuoliai, kurių apskritimo ilgis yra 750-780 milimetrų. Moterys ir paaugliai iki 16 metų naudojasi 6 dydžio kamuoliu (720-740mm). Šio dydžio kamuoliai naudojami WNBA lygoje. Penktas dydis (690-710mm) skirtas vaikams iki 12 metų, o maži vaikai gali žaisti 3 dydžio (560-580) kamuoliu. Nesvarbu kokio amžiaus žmogus bebūtų, jis atras sau tinkamo dydžio krepšinio kamuolį.

Populiariausi gamintojai

Šiuo metu populiariausi krepšinio kamuolių gamintojai yra Spalding, Molten ir Wilson. Spalding – tai pirmoji kompanija pradėjusi gaminti krepšinio kamuolius oficialioms varžyboms. Jie yra oficialūs NBA, WNBA ir NBA plėtojimosi lygos kamuolių tiekėjai. Molten – japonų kompanija, gaminanti kamuolius FIBA pasaulio čempionatams ir žemynų atrankos rungtynėms, taip pat FIBA Asia renginiams. Wilson kompanija yra oficiali NCAA lygos kamuolių tiekėją, o nuo 2015 metų jų krepšinio kamuoliai yra naudojami FIBA rengiamose 3×3 varžybose.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *