Gyvenimo moto, mintys knygų tituliniuose puslapiuose, netgi kai kurios frazės platinamos socialiniuose tinkluose – visa tai yra sentencijos. Bet ar jos turi kokią nors reikšmę mūsų gyvenimui? Ar tai tik nieko verti sakiniai, o gal mintys, kurios turi įtakos mūsų gyvenimui bei sprendimams priimamiems jame?

Gyvenimo moto

Šiais laikais labai populiaru turėti savo gyvenimo moto, credo – frazę, kuri yra pagrindinis principas, kuriuo žmogus grindžia savo sprendimus bei požiūrį į gyvenimą. Kai kurie jį turi tik todėl, kad tai populiaru, modernu arba tiesiog „dėl juoko“. O kiti tikrai tiki savo gyvenimo credo, vadovaujasi juo ir priima tai kaip dalelę savęs. Ne veltui labai dažnai įžymybių interviu metu klausiama, koks yra jų gyvenimo moto. Pavyzdžiui, atlikėjo, muzikos autoriaus ir prodiuserio Jurgio Didžiulio gyvenimo credo yra – „Kartok tol, kol padarysi. Niekas už tave to nepadarys“. Be to šiuos gyvenimo šūkius turi ne tik žmonės bet ir įmonės. Kaip ir žymaus viešbučių tinklo THE RITZ-CARLTON moto yra “We are Ladies and Gentlemen serving Ladies and Gentlemen.”

Knyga „F**k it“
-John C. Parkin knygos „F**k It: The Ultimate Spiritual Way“ viršelis-

John C. Parkin pavertė dažnai itin nemėgstamą frazę, kuri yra laikoma vulgaria, į sentenciją. Ta frazė yra – „f**k it“. Šis Kanados rašytojas sugebėjo įteigti didelei visuomenės daliai naują gyvenimo moto per savo knygas. Jis sukūrė šias „Fuck it“ serijos knygas: „F**k It: The Ultimate Spiritual Way“, „F**K It Therapy: The Profane Way to Profound Happiness“, „The Way of Fuck it: The Modern Way to Transform Your Life“, „F**k It – Do What You Love“, „F**k It Is the Answer“. Dauguma šių knygų tapo tarptautiniais bestseleriais ir netgi pasiekė Lietuvos rinką. Dabar šias knygas galite įsigyti Lietuvos knygynuose ar parduotuvėse. O ką gi tai parodo? Autorius savo knygoje apibūdina kaip jo gyvenimą pakeitė ši sentencija. O didžiuliai pardavimai įrodo, jog kitiems žmonėms ši mintis, toks požiūrio keitimas į gyvenimą irgi yra naudingas.

Taigi, kadangi sentencijos yra tokios dažnos šioje mūsų post-modernioje visuomenėje ir nėra ženklų, kad jos praras savo populiarumą, galima teigti, jog sentencijos tikrai keičia mūsų gyvenimą.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *