Krepšinio teisėjai – atsiliepimai

Krepšinio teisėjai, o tiksliau jų atliekamas darbas yra dažna diskusijų tema po varžybų. Mėgėjų krepšinio lygose teisėjavimas taip pat iššaukia įvairių emocijų. Tuo labiau, kad tokiame lygmenyje teisėjai dažniausiai taipogi būna mėgėjai ir teisėjavimas jiems tik kaip papildoma veikla.

Mūsų krepšinio klubas jau 10 metų rungtyniauja Kauno mėgėjų krepšinio lygose bei vieną sezoną žaidė Regionų lygoje. Tad šių lygų krepšinio teisėjai man gerai žinomi, kaip ir jų atliekamo darbo kokybė. Ypatingai vertinu tuos teisėjus, kurie dirbdami net ir mėgėjų lygose, tačiau stengiasi teisėjauti kuo įmanoma profesionaliau ir tinkamai komunikuoja tiek su komandų vadovais, tiek ir su žaidėjais.

Taip pat gerą įspūdį palieka tie krepšinio teisėjai, kurie pripažįsta savo klaidas, o nesistengia žūtbūt laikytis savo nuomonės, nors ir akivaizdu, kad sprendimas buvo priimtas neteisingas. Klysta visi, net ir profesionalai, tačiau teisėjas privalo išlaikyti varžybų kontrolę ir neleisti įsiaudrinti tiek krepšininkams, tiek ir treneriams.

Pavyzdžiui paskutinėse mūsų krepšinio komandos varžybose krepšinio teisėjai akivaizdžiai nekontroliavo situacijos, ko pasekoja tarp žaidėjų įvyko apsižodžiavimai ir susistumdymai. Galiausiai varžovų komandos krepšininkui už nesportinį elgesį buvo skirta diskvalifikacinė pražanga, po kurios jis turėjo būti išvytas iš aikštės, tačiau taip ir liko sėdėti ant atsarginių suolelio. Teisėjai nesirįžo žaidėjui priminti krepšinio taisykles ir paraginti apleisti varžybų salę.

Krepšininkas likęs sėdėti ant suolelio toliau kaitino aistras laidydamas replikas. Krepšinio teisėjai neatlikdami savo darbo iki galo sumenkino minėtų varžybų kokybę.

Žinoma, čia tik keli atsiliepimai apie krepšinio teisėjus, jų galėčiau išvardinti kur kas daugiau, bet dėl laiko stokos apsirbosiu „šviežiausiu“. Visgi, komentaruose lauksiu ir jūsų atsiliepimų apie teisėjų darbą, su kuriuo jums teko susidurti tiesiogiai rungtyniaujant ar vadovaujant komandai.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *