Eurovizija 2017: Dainų konkurse dalyvaus 43 šalys

Eurovizija – tai nuo 1956 metais prasidėjęs, ir kasmetiniu populiariausiu ne sporto renginiu visame pasaulyje tapęs, dainų konkursas, kuriame už savo šalį atstovauja Europos valstybių dainininkai. Kiekvienais metais Euroviziją transliuoja dalyvaujančios šalies nacionalinė televizija, tačiau šį reginį taip pat stebėti gali tokios šalys kaip Australija, Egiptas, Indija, Filipinai, Japonija, Jav ir kt. Pastaraisiais metais konkursą stebėjusiu žmonių, skaičius išaugo beveik penktadaliu.

Eurovizija 2017 taps 62 – uoju konkursu, kuriame kausis 43 Europos šalys. Tai yra didžiausias dalyvių skaičius pastaraisiais metais. Tokia dalyvių gausa Eurovizijos konkursas galėjo didžiuotis tik du kart – 2008 – aisiais ir 2011 metais. Taip pat paaiškėjo, jog po vienerių metų pertraukos į muzikinę kovą sugrįžta Portugalija ir Rumunija. Na, o kad ir kaip bebūtų gaila, šiais metais patyrusiems fiasko Bosnijai ir Hercegovinai, Eurovizija 2017 bus stebima tik per televizoriaus ekranus.

Šis pasaulinio mąsto renginys šiais metais vyks Ukrainoje. Ukrainai atstovaujanti dainininkė Jamala praeitų metų Eurovizijoje su kūriniu „1944“ iškovojo teisę dar kartą tapti šio konkurso rengėjais. Pirmą kartą šis konkursas Ukrainoje vyko 2005 metais, kada 2004 – aisiais atlikėja Ruslana su daina „Wild Dances“ triumfavo Eurovizijos konkurse. Nuostabą kelia tai, jog tą kartą prieš metus debiutavusi šalis šiame konkurse, kitais metais sugebėjo užkariauti klausytoją ir taip laimėti pirmąją vietą.

Eurovizija 2017 konkursą po ilgų debatų tarp trijų išrinktųjų miestų Kijevo, Odesos ir Dnipro, nuspręsta rengti Ukrainos sostinėje Kijeve. Renginio vieta – Tarptautinis parodų centras. Tai didžiausias parodų centras Ukrainoje, kuriame telpa iki 11 tūkstančių žiūrovų. Čia vyko ir muzikos festivalis „Sensation White“, taip pat kasmet rengiama „AGRO“ paroda. Be to akcentuojama ir tai, kad Kijevo miestas turi tinkamą viešbučių ir transporto infrastruktūrą, gražią architektūrą bei puikų naktinį gyvenimą. 2017 metais viešėsiantiems konkursantams laikas Kijeve turėtų neprailgti.

Preliminarios Eurovizijos 2017 pusfinalių datos yra 2017 m. gegužės 9 ir gegužės 11 d., finalo – gegužės 13 d.

2017 metų Eurovizijos šalių dalyvių sąrašas:

Airija Kroatija
Albanija Latvija
Armėnija Lenkija
Austrija Lietuva
Australija Makedonija
Azerbaidžanas Malta
Baltarusija Moldova
Belgija Norvegija
Bulgarija Nyderlandai
Čekija Portugalija
Danija Prancūzija
Estija Rumunija
Graikija Rusija
Gruzija San Marinas
Islandija Serbija
Ispanija Slovėnija
Italija Suomija
Izraelis Švedija
Jungtinė Karalystė Šveicarija
Juodkalnija Ukraina
Kipras Vengrija
Vokietija

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *