Vienas dažniausiai įvykdomų pažeidimų kelyje – greičio viršijimas. „Lietuvos Draudimas“ bendrovės 2014 metais vykdyta apklausa parodė, kad tik 14% gyventojų neviršija leistino greičio. Greičio viršijimas, policijos teigimu, yra dažniausia eismo įvykių priežastis. Žmonės dažnai skuba, todėl yra linkę paspausti akseleratoriaus pedalą daugiau negu galima, netrūksta ir „kelių erelių“, kuriems važiuoti leistinu greičiu yra tiesiog nuobodu. Tačiau pažeidėjai neapsidžiaugs sužinoję, kad baudos už greičio viršijimą – nuo šių metų bus dar didesnės.

Galiojančios taisyklės

Taisyklėse nusakoma, kad vairuotojui greitį viršijus iki 10 kilometrų per valandą, piniginės baudos nėra skiriamos, vairuotojui tiesiog duodamas įspėjimas. Dėl to, dauguma vairuotojų pripranta minimaliai viršyti greitį, žinodami, kad neteks paploninti piniginės. Tiesa, policija kartais rengia akcijas, trunkančias apie savaitę laiko, kurių metu už bet kokį greičio viršijimą yra skiriamos baudos. Toliau, jei vairuotojas važiuoja 11-20 kilometrų per valandą greičiau negu yra leistina, bauda už greičio viršijimą – nuo 12 iki 30 eurų. Viršijus greitį nuo 21 iki 30 kilometrų per valandą – bauda siekia 30-90 eurų, nuo 31 iki 40 kilometrų – 120-170 eurų, nuo 41 iki 50 kilometrų – 170-230 eurų. Na o jei greitis viršijamas daugiau nei 50 kilometrų per valandą, baudos dydis – 450-550 eurų ir teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 6 mėnesių. Pradedantieji vairuotojai yra baudžiami griežčiau, šalia piniginės baudos jie tam tikram laikotarpiui netenka ir teisės vairuoti.

Įsigaliojo nauji pakeitimai

Nuo šių metų, sausio pirmos dienos nustojo galioti Administracinių teisės pažeidimų kodeksas, kuriame buvo nustatytos baudos ir kita administracinė atsakomybė. Tačiau įsigaliojo naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas. Jame numatyta, kad leistiną greitį viršijus daugiau kaip 30 kilometrų per valandą, teisės vairuoti atėmimas bus privalomai skiriamas ne tik pradedantiesiems vairuotojams. Teisės vairuoti taip pat neteks transporto priemonių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t arba kuriose yra daugiau kaip 9 sėdimos vietos, vairuotojai. Tokia pati bauda už greičio viršijimą bus skiriama ir motociklų vairuotojams. Buvo norėta įvesti ir pakeitimą, kad tiktai įspėjimas už greičio viršijimą būtų skiriamas tik tuo atveju, jei greitis viršijamas tik penkiais kilometrais per valandą ir mažiau. Šio pakeitimo buvo atsisakyta.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o link dešinės pusės - mažėjančia tvarka iki 1.

Vidurkis: 0 / 5. Vertinimų skaičius: 0

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *