Sausio vienuoliktą dieną, dvidešimt penktąjį gimtadienį paminėjo legendinė laida – „Krepšinio Pasaulyje“. Tai laida apžvelgianti Lietuvos krepšinio istoriją, aptarianti neseniai vykusių rungtynių rezultatus, parodanti visiems gerai žinomus ar dar nematytus archyvinius vaizdus ir pasidalinanti įvairiais Lietuvos žaidėjų, trenerių ar aistruolių komentarais, pamąstymais. Laidos šaukinys yra gerai visiems žinomas ir net parodijuojamas kitose laidose, tokiose kaip „Dviračio Šou“. Minint oranžinio kamuolio gerbėjams skirtos laidos gimtadienį, apie ją paruošiau trumpą apžvalgą.

Krepšinio pasaulyje istorija trumpai

„Krepšinio Pasaulyje“ laidą 1992 metais, sausio 11 dieną įkūrė žymus Lietuvos žurnalistas, publicistas ir redaktorius – Vidas Mačiulis. Jis taip pat yra ir šios laidos vedėjas. V. Mačiulis, dar būdamas vaikas, labai domėjosi sportu. Krepšinį jis pamilo visam gyvenimui, kai paauglystės laikotarpiu pamatė Kauno Žalgirio ir Rygos VEF komandų rungtynes, vykusias atviroje aikštelėje su tribūnomis šalia Lietuvos Kūno Kultūros Instituto. Vėliau Mačiulis pradėjo dirbti laikraščio redakcijoje, o paskui – televizijoje. Nuo 1979 metų, jis pradėjo rengti interviu su Kauno Žalgirio krepšininkais ir treneriais, kuomet komanda dalyvavo TSRS lygos išlikimo turnyre. Šiuos interviu V. Mačiulis vadino „Time Quit“. Būtent „Time Quit“ ir buvo pradžia laidai „Krepšinio pasaulyje“. Pirmieji epizodai trukdavo apie valandą, o po metų jos buvo sutrumpintos iki pusvalandžio trukmės. Laida buvo rodoma LTV, BTV, Lietuvos Ryto televizijose ir iki dabar jau yra parodyti net 1034 epizodai.

Laidos rubrikos

Didžiausias dėmesys „Krepšinio Pasaulyje“ skiriamas Lietuvos krepšinio istorijai. Parodoma daug archyvinės dvidešimtojo amžiaus devintojo ir dešimtojo dešimtmečio medžiagos nors pats V.Mačiulis pripažino, kad naują medžiagą atrasti darosi vis sunkiau. Taip pat palyginamas šiandieninis ir senesnių laikų krepšinis, pateikiami anų dienų pašnekovų komentarai. Laidoje taip pat pilna interviu su krepšininkais, treneriais, gerbėjais ir kitais su krepšiniu susijusiais asmenimis. Daugelis krepšinio aistruolių turbūt puikiai žino 2001 metų šypseną sukeliantį interviu su tuomet šešiolikmečiais Jonu Mačiuliu ir Linu Kleiza. Laidoje taip pat aptariamos naujausios Lietuvos krepšinio klubų rungtynės ir kaip komandoms sekasi užsienio turnyruose, tokiuose kaip Eurolyga ar Europos Taurė.

Krepšinio pasaulyje vedėjai

Nors pagrindinis laidos vedėjas yra Vidas Mačiulis, tačiau kartais „Krepšinio Pasaulyje“ vesti būna pakviečiami kiti įvairūs asmenys. Vedėjais yra tekę būti Linai Dambrauskaitei, Viktorijai Žemaitytei, o tūkstantąjį epizodą vedė žalgirietis Edgaras Ulanovas.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o link dešinės pusės - mažėjančia tvarka iki 1.

Vidurkis: 0 / 5. Vertinimų skaičius: 0

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *