Turizmas – tai kelionės, išvykos, siekiant pailsėti ar patirti naujų įspūdžių. Paprastai aplinkos pakeitimo nesiejam su turizmo terminu, tačiau pastaruoju metu, bet koks dabartinės aplinkos ar gyvenamosios vietos pakeitimas įvardijamas būtent taip.

Kelionės yra vienas veiksmingiausių būdų pamatyti pasaulį, susipažinti su kitomis kultūromis, praplėsti savo akiratį ar sutikti naujų žmonių. Šiuo atveju čia svarbus dominuojantis motyvas, dėl kokios priežasties leidžiatės į kelionę. Svarbi kelionės trukmė, jos tikslas, metų laikas, žmonių skaičius ir kt.

Pagal šiuos kriterijus skirstomos šios turizmo rūšys:

Pažintinis turizmas – tai viena populiariausių turizmo rūšių. Šios kelionės tikslas susipažinti su kitų šalių kultūros paveldu, aplankyti istorines vietas, pamatyti įspūdingus kraštovaizdžius, gamtą, gyvūniją, ypatingas vietas.

Poilsinis turizmas – šiai kelionei dažniausiai pasirenkami paplūdimiai, pakrančių kurortai, ežeringi ir kalnuoti kraštai. Taip pat svarbios ir detoksikacijos kelionės, joga. Poilsinio turizmo rūšis pastaruoju metu glaudžiai siejasi su pažintiniu turizmu. Tiek poilsio malonumai, tiek susipažinimas su vietos kultūra vienu metu traukia žmones masiškai.

Savaitgalio išvykos – tai kelias dienas trunkančios išvykos, kurias mėgsta kone kiekvienas. Vieni poilsiauja užmiesčiuose, kiti – keliauja į miestus, kuriuose lankosi muziejuose, teatruose ar tiesiog apsipirkinėja. Čia derinamas tiek poilsis, tiek pažintinis turizmas.

Pramoginis turizmas – tai vietos, į kurias vykstama turiningai ir linksmai praleisti laiko. Vienos pagrindinių kelionių tai pramogų ir atrakcionų parkai (Disneilendas Paryžiuje, Legolendas Danijoje, Heide parkas Vokietijoje). Vasaros metu čia populiarūs muzikiniai festivaliai, naktiniai klubai paplūdimiuose, lošimo namai. Pramoginiam turizmui taip pat svarbūs pasaulio madų pristatymai, parodos, muzikiniai ir teatro trupių pasirodymai.

Sportinis turizmas – ši turizmo šaka susijusi su aktyvia veikla. Alpinizmas, laipiojimas kalnais, plaukimas baidarėmis, būriavimas, nardymas, slidinėjimas, išvykos pėsčiomis ar dviračiais. Kadangi sporto turizmas glaudžiai susijęs su gamta, tad būtų galima sakyti, jog šiai turizmo rūšiai nepamaišytų priskirti ir paukščių stebėjimą ar žvejyba. Taip pat šiai kategorijai priskiriami ir sporto renginiai, pvz.: Olimpinės žaidynės.

Religinis turizmas – tai kelionės po religinius centrus ir šventas vietas. Svarbiausi religiniai centrai yra Jeruzalė (Izraelis), Vatikanas, Meka ir Medina (Saudo Arabija), Solt Leik Sitis (JAV), Varanasis (Indija).

Dalykinis turizmas – išvykos, skirtos darbo ar mokslo tikslais. Šioje kelionėje dominuoja konferencijos, stažuotės, rengiamos parodos. Populiariausi dalykinio turizmo centrai – dideli miestai. Pastaruoju metu vis dažniau naujai kylantys viešbučiai yra pritaikyti ir tokio pobūdžio turizmui. Dideliuose konferencijų kompleksuose vis dažniau organizuojami mokymai, susitikimai ir kt.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *