Atostogos Tailande – ką reikėtų žinoti

ATOSTOGOS! Pavasario, vasaros, rudens ar žiemos… Visai nesvarbu, jei jos Tailande nes čia turizmo sezonas niekada nesibaigia. Atostogauti ir leisti sau daugiau nei įprastai – didžiausia laimė, bet prieš tai, poilsio laiką reikia detaliai suplanuoti. Dauguma žmonių perleidžia šį uždavinį kelionių agentūroms, tačiau yra ir tokių, kurie nori išbandyti savo jėgas, planuodami atostogas savarankiškai. Tokiu atveju, riekia žinoti pagrindinius dalykus.

Kodėl Tailandas?

Tailandas – valstybė pietryčių Azijoje, kuri ribojasi su Laosu ir Kambodža rytuose, Tailando įlanka ir Malaizija pietuose, Andamanų jūra bei Mianmarų vakaruose. Egzotiška Tailando karalystė vilioja tūkstančius keliautojų ne tik savo gamta, bet ir kultūra. Kriokliai, drambliai, džiunglės, bambukiniai plaustai, kiek aštrokas egzotiškas maistas, įvairiaspalvės žiedų girliandos, tajų masažas ir ramybė – atrodo viskas, ko reikia įsimintinoms bei prasmingoms atostogoms. Ne paslaptis, kad skirtingo oro dėka, šioje šalyje netgi derlius nuimamas keletą kartų per metus.

Viza ir skiepai

Keliaujant į Tailandą reikalinga viza. „Pasidarius vizą Lietuvoje, ši galios 60 dienų, o gavus vietoje – 15 dienų“ – teigia „Kelionių Akademijos“ specialistė Miglė Liberytė. Tačiau, atvykus į oro uostą turistai stoja į skirtingas eiles: į viena- vizas turintys, į kitą – norintys pasigaminti Visa on arrival. Taigi, tie turistai, kurie vizų neturi, o jas gaminasi vietoje dažniausiai užtrunka ilgiau, apie 2 – 4 val. Be to, reikia turėti su savimi vieną 3×4 nuotrauką, jei iškeliaujate dar be vizos dokumento.
Pasirinkus šią egzotišką šalį, reiktų atminti, kad privalomų skiepų nėra, tik rekomenduojami. Turistams, nusprendusiems skiepytis, tai padaryti rekomenduojama 4-6 savaites prieš kelionę.

Klimatas

Tailande vyrauja drėgnas tropinis klimatas su stipriais musonais (sezonu metu), nes čia išskiriami trys sezonai:

  • Lapkričio–vasario mėn. – vėsusis sezonas, temperatūra siekia 25-30 laipsnių šilumos (vietomis ji gali nukristi iki +20, o vietomis – pakilti iki +35). Tai pats palankiausias sezonas keliavimui.
  • Kovo pabaiga–gegužės mėn. – karštasis sezonas, kuomet labai mažai lyja, o temperatūra gali pakilti iki 40 laipsnių šilumos. Šis laikotarpis irgi tinka kelionėms,tačiau reikėtų mažiau laiko būti atviroje saulėje.
  • Birželio–spalio mėn. – lietingasis sezonas, kada beveik kasdien po valandą ar kelias lyja. Tačiau šis sezonas skiriasi priklausomai nuo regiono.

Virtuvė

Šalies restoranuose gausu įvairių pasaulio virtuvių patiekalų: tajų, indų, kinų, italų ir kt. Taip pat, galima rasti ir greito maisto restoranų. Viešbučiuose daugiausia siūlomi amerikietiški, angliški ir kontinentiniai pusryčiai. Žinoma, egzotiška šalis – egzotiški ir vaisiai. Tačiau, patartina jais mėgautis saikingai, nes vaisių padauginimas – dažniausia sveikatos sutrikimo priežastis Tailande.

Tailando miestai ir kurortai:

  • Bankokas
  • Pataja
  • Puketas
  • Samui Sala
  • Chiang Mai
  • Chiang Rai

Pradedantiesiems planuoti atostogas savarankiškai, reiktų žinoti šiuos pagrindinius dalykus, tačiau visada dera pasidomėti apie mokesčius, valiutą, transportą, saugumą, kainas ir kt.

Video apie Tailandą

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *