Kruizinis laisvas – keleivinių laivų tipas, skirtas ilgų nuotolių kelionėms. Taip aiškina laisvoji enciklopedija internete. Keliautojai, pasirinkę kelionę kruiziniu laivu, turi galimybę ne tik keliauti ilgais maršrutais, bet gali užsiimti ir įvairiomis veiklomis bei pramogomis pačiame laive. Visa tai tik todėl, kad kelionės tikslas nėra tam tikras maršrutas iš vieno taško į kitą tašką taip kaip vandenynų lainerių, todėl, kad kruiziniai laivai išplaukia ir sugrįžta į tą patį oro uostą.

Kruizinis laivas – viskas viename

Kelionė kruiziniu laivu užima daug laiko, tačiau čia jis visiškai neprailgsta. Kruiziniuose laivuose dažniausiai yra visos komforto ir pramogų paslaugos bei zonos. Pradedant restoranais, kavinėmis, naktiniais klubais, įskaitant SPA procedūras, baseinus, sporto klubus, o baigiant pramoginėmis alpinizmo sienelėmis, golfo, teniso ir netgi kazino erdvėmis. Taip pat, parduotuvės, lauktuvės namiškiams ir vakaro šou programa skirtingose laivo zonose: karaoke, gyva muzika, diskoteka, žaidimai, loterijos ir kita.

Kruizinio laivo statistika

2011-ųjų metų paskaičiavimais, Kruizinis laivas tapo viena svarbiausių turimo rūšių, kadangi šia paslauga pasinaudojo 19 milijonų keleivių iš viso pasaulio, kurie išleido 30 milijonų JAV dolerių. Kalbant apie Lietuvą ir Klaipėdos uostą, skaičiai taip pat dideli. Remiantis 2016-ųjų metų duomenimis, pasiektas metinis rekordas. Į Klaipėdos uostą 2016-aisias metais atplaukė 65 kruiziniai laivai. Šie atplukdė 64 258 turistus.

Kruizo kaina

Kruizinio laivo kaina priklauso nuo pačios kelionės maršruto ir turistų poreikių. Juk galima keliauti Baltijos ar Viduržemio jūromis. Tačiau galima rinktis keliones su Karibų, Pietų Amerikos ar dar kitais (pvz. Tolimųjų Rytų) kruizais. 3 dienų kelionės kruizu po Baltijos jūrą kaina nuo 30 eurų. Ji gali kisti nuo klientų norų: kajutės klasės, maitinimo, gido ir pnš. Tokios kelionės prieinamos tiek moksleivių, tiek studentų grupėms. Keliaujant Viduržemio jūra, 2 – 5 dienų kelionės kaina vienam asmeniui būtų nuo 130 eurų. Žinoma, Karibų, Pietų Amerikos ar kitų kruizų kaina būtų atitinkamai didesnė.

Didžiausi pasaulyje kruizai

Didžiausiomis pasaulyje kruizinių laivų kompanijomis laikomos „Royal Caribbean International“ – „MS Oasis of the Seas“ ir „MS Allure of the Seas“. Šiuo metu didžiausi kruiziniai laivai naudojami maršrutams prie Karibų, Aliaskos ir Meksikos krantų.

Kauno kolegijos studentės, plaukusios kruizu nuomonė:

„Į klausimą ar verta keliauti kruiziniu laivu be abejonės atsakyčiau taip. Keliavau su moksleivių grupe. Kelionės numatytas maršrutas buvo Talinas – Stokholmas – Ryga. Su kai kuriomis vietomis buvau susipažinus jau anksčiau, bet neišdylantys ir nauji įspūdžiai galimi jau vien tik iš paties kruizinio laivo. Kelionė neprailgo, o veiksmo buvo tiek, kad norėjosi visur spėti ir viską išbandyti. Jei tik atsirastų galimybė – keliaučiau dar kartą.“

Įdomu – didžiausias pasaulyje kruizinis laivas

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o link dešinės pusės - mažėjančia tvarka iki 1.

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *