Šiais laikais jau visiems gerai žinoma, jog Lietuva patiria didžiulį jaunų žmonių nutekėjimą į kitas šalis, o visuomenėje dėl to atsiranda senėjimas – vidutinis gyventojų amžius Lietuvoje tampa vis didesnis ir didesnis. Vyriausybė ėmėsi priemonių tai stabdyti ir skatinti šalies ekonomiką. Vienas iš šių būdų yra verslumo skatinimas. Labiausiai yra atsižvelgiama į jaunimą, nes taip ne tik sukuriamos naujos darbo vietos, bet ir jaunimas lieka Lietuvoje, o ne emigruoja. Viena efektyviausių priemonių tam – Mokinių Mokomosios Bendrovės (MMB).

Kas tai?

Mokinių Mokomosios Bendrovės – tai Lietuvos Junior Achievement organizacijos iniciatyva vykdomas projektas, kuris 9-12 klasių mokiniams suteikia galimybę sukurti savo verslą. Kad ir kaip keista būtų, tai ne žaidimas ar verslo simuliacija, o realus verslas, kurį kontroliuodami jaunuoliai patiria, kaip veikia savas verslas, taiko mokykloje įgytas žinias, išmoksta panaudoti savo talentus ir gebėjimus kuriant ir kontroliuojant savo bendrovę. Mokiniai gali sudaryti realias sutartis, gauti pelno ar patirti bankrotą. Mokinių Mokomosios Bendrovės programa dažniausiai trunka nuo kelių mėnesių iki vienerių mokslo metų, o kartais netgi kelis metus. Jos metu mokiniai įvykdo visus verslo valdymo etapus: įkuria įmonę, surenka pradinį kapitalą, planuoja, kuria savo paslaugą arba produktą ir, be abejo, stengiasi jį parduoti, vykdo rinkodarą bei uždaro bendrovę. MMB kuruoja mokytojas (-a), o specifiniais klausimais padeda jaunuolių pasirinktas konsultantas (-ė).

Mokinių Mokomųjų Bendrovių mugės

2014m ISM universiteto MMB mugė – konkursas, skirtas Tarptautinei verslumo savaitei paminėti

Dauguma MMB savo veiklą pristato šios veiklos mugėse, kuriose, ne paslaptis, dažniausiai turi ir didžiausius pardavimus. Šiose mugėse įprastai vyksta bendrovių pristatymai, yra laikas skirtas prekybai, o galiausiai ir apdovanojimai. Visos šalies mastu rengiama daugybė mugių, kai kurios netgi tarptautinės. Jos rengiamos viešai ir kartą nuėjus norisi grįžti ir kitais metais, nes dauguma prekių yra sąlyginai pigios, kokybiškos, rankų darbo ir padarytos su meile, o dalyviai džiugina savo pastangomis ir noru tobulėti.

Nacionalinė MMB mugė 2015 metais, su tuometiniu LR premjeru Algirdu Butkevičiumi:

Ši verslumą skatinanti iniciatyva yra naudinga tiek mokiniams tiek Lietuvai bei jos ekonomikai. Projektas plečiasi, tampa vis žinomesniu, o mokiniai išbandę MMB dažnai renkasi ateityje studijuoti verslo sritį ir nepabijo likti Lietuvoje. Taigi, kad ir kaip kritikuotume vyriausybę ir jos sprendimus, vis dėlto šis ekonomikos skatinimo projektas yra sėkmingas ir teikiantis dar daugiau perspektyvų ateityje.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *