Turbūt pasaulyje nėra žmogaus, kuris neklausytų muzikos ar būtų negirdėjęs kokios nors melodijos, nes visus visur supa įvairūs garsai, kurie ir yra muzikos pagrindas. Važiuojant į darbą, lydi radijas, namuose – įvairios muzikinės laidos per televiziją ar kompiuterį. Netgi sunku įsivaizduoti gyvenimą tų, kurie vengia muzikos, nes vienaip ar kitaip su ja susiduriama. Greičiausiai, reikia atrasti ir pamėgti savo muzikos stilių.

Kas yra muzika ir muzikinis stilius?

„Muzika – išraiškos forma laiko terpėje, naudojant garsų ir pauzių struktūrą. Tai sudėtingos formos kūriniai, išreiškiami per natūraliai išgaunamo dirgiklio, dažniausiai garso, kombinacijų ir modelių konstrukciją“ – taip aiškinama laisvojoje internetinėje enciklopedijoje. Pagal funkcijas, ji gali būti estetinė, meninė, komunikacinė, apeiginė, pramoginė.

Muzikinis stilius – muzikos kategorija arba muzikos žanras, kuris pasižymi bendrais bazinės muzikos kalbos bruožais. Muzikos skirstymas į tam tikras kategorijas leidžia sekti mėgstamo stiliaus atlikėjus, jų kūrinius ir kitas susijusias naujienas.

Muzikos žanrų yra be galo daug, nes jie konkretizuojasi, besišakodami į atskiras šakas. Užtenka žinoti ryškiausius muzikinius stilius:

ROKAS – išsiskiriantis, bet tuo pačiu ir bendras muzikos krypčių, atsiradusių XX amžiaus 5 dešimtmečio pabaigoje JAV, pradedant rokenrolu, žanras. Šios muzikos krypties ribos yra labai plačios, kadangi roku nusakomi tokie muzikos stiliai kaip šokių muzika rokenrolas, bliuzas ar netgi sunkiojo metalo muzika.

REPAS – muzikos žanras atsiradęs ir formavęsis 1950-1970 metais JAV. Daugiausia – juodaodžių muzika. Repas nėra vien rimuotas šnekėjimas, jį sudaro hip hop ritmas – laužyto ritmo muzika. Repas turi savo muzikos šakas: Old school ir New school.

POPMUZIKA – viena didžiausių muzikos dalių, susidariusi XX amžiuje iš liaudies dainų ir šokių. Pop muzika yra paprastos, lengvos, greitai įsimenamos ritmikos. Popmuzikos kūrinių eilės remiasi įprastomis temomis, tokiomis kaip meilė, jausmai, gyvenimas. Dažnai kartojami tie patys žodžiai, priedainis kartais smarkiai kontrastuoja savo melodija su likusiu tekstu. Dainų tematika ir naudojami žodžiai kartojasi iš dainos į dainą.

LIAUDIES MUZIKA (LIAUDIES MUZIKINIS FOLKLORAS) – liaudies kuriami ir atliekami vokaliniai, instrumentiniai ir vokaliniai instrumentiniai kūriniai. Kitaip tariant, tai menas, perduodamas iš kartos į kartą. Dažnai būna susijusi su liaudies choreografija, kai kada su teatru ar kitomis liaudies meno šakomis.

ELEKTRONINĖ MUZIKA – kuriama ir atliekama naudojant elektroniką, elektroninius muzikos instrumentus. Elektroninė muzika yra kuriama specialiose studijose elektroninėmis priemonėmis.

DŽIAZAS – profesionali improvizacinės muzikos rūšis. Džiazas pradėjo formuotis XIX amžiaus pabaigoje JAV pietuose. Džiazo kūrimui įtakos taip pat turėjo Klasikinė muzika, kariniai maršai, įvairių tautų emigravusių į JAV liaudies muzika.

SUNKUSIS METALAS – XX amžiaus 8 dešimtmetyje išsivysčiusi muzikos kryptis, pasižyminti skambesio šiurkštumu bei itin dideliu atlikimo meistriškumu.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *