Sportuojanti bendruomenė: „Sportuok spartietiškai“ projektas Lekėčiuose 2017

2017 metų vasario mėnesį tapau Lekėčių bendruomenės valdybos nariu. Turiu tikslą prisidėti prie sporto infrastruktūros plėtros bei sportinės veiklos šiame miestelyje suaktyvinimo. Kadangi pats esu iš tokių sporto entuziastų, kurie mėgsta sportuoti lauko sąlygomis, tad šiuo metu siekiu suburti sportuojančių lauke bendruomenę ir sukurti sąlygas tokiai veiklai vykdyti.

Šiuo metu Kūno kultūros ir sporto departamentas vykdo paraiškų priėmimą projektų konkursui „Sportuojanti bendruomenė“. Pateikiu mano siūlomo projekto aprašymą.

Projektas „Sportuok spartietiškai“

Pratimai ant skersinio efektyviai stiprina viršutinę kūno dalį. Taip pat sportas lauke ne tik stiprina kūną, bet ir grūdina organizmą. Žmogus tampa sveikesnis bei atsparesnis orų permainų sukeliamoms ligoms, peršalimams.

Lekėčių miestelyje yra itin mažai vietų, kur būtų sudarytos sąlygos žmonėms sportuoti bet kuriuo metų laiku. Šiuo projektu siūlome įrengti skersinį ir lygiagretes prie miestelio viešojo tvenkinio, kur ypatingai vasarą renkasi daug miestelio jaunimo bei suaugusių maudytis ir leisti laisvalaikį.

Taip pat šiuo projektu siekiama atskleisti sporto gamtoje privalumus ir kad tą galima daryti ištisus metus. Tik reikia žinoti, kaip tinkamai padaryti apšilimą ir taisyklingai atlikti pratimus ant skersinio ir lygiagrečių.

Šiame projekte pagrinde dalyvaus 12-18 metų amžiaus vaikinai. Jau šiuo metu yra suburta 20 norinčių nuosekliai sportuoti ant skersinio jaunimo grupė. Taip pat bus siekiama į šiuos užsiėmimus įtraukti ir daugiau įvairaus amžiaus miestelio žmonių.

Projekto tikslas – Padidinti galimybes jaunimui bei suaugusiems sportuoti gryname ore, bet kuriuo metų laiku.

Uždaviniai:

  1. Suformuoti sportuojančių žmonių bendruomenę
  2. Formuoti žmonių nuolatinio sporto įpročius
  3. Atskleisti sporto gryname ore naudą

Planuojamas dalyvavimų skaičius renginiuose – 20.

Projekto iniciatorius ir koordinatorius – Laisvydas Gudaitis.

Partneriai – VšĮ sporto agentūra „Sporto projektai“ www.sportoprojektai.lt

Projektui reikalingos priemonės ir sąmata

Dvigubas lauko skersinis – dviejų aukščių. Kaina 300 eurų. Montavimo darbai – 190 eurų.

Lauko lygiagretės. Kaina – 350 eurų. Montavimo darbai – 250 eurų.

Bendra suma: 1090 eurų.

Projekto viešinimas: Per socialinius tinklus (yra sukurta miestelio gyventojų facebook grupė bei sportuojančio Lekėčių jaunimo facebook grupė). Taip pat projektas bus pristatytas Lekėčių miestelio mokyklos bendruomenei, mokiniams bei pakabinti skelbimai miestelio skelbimų lentose apie vykdomus užsiėmimus.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *