Šįkart imuosi užduoties palyginti dviejų nesulyginamų dalykų – balansinio aliejaus ir tradicinių žuvies taukų (tų, kurie pardavinėjami vaistinėse). Pradėkime nuo kainos ir kokybės santykio.

Zinzino balansinis aliejus

Zinzino balansinio aliejaus buteliuke yra 300ml produkto. Kaina – 36 eurai (su pristatymu į namus). Vartoti reikia principu 0.15ml – 1kg kūno svorio. Tai pvz 80kg sveriančiam žmogui per dieną reikia suvartoti 12ml. Tad buteliuko tokiu atveju užtenka 25 dienoms. 12ml kiekyje yra 2.5g Omega 3 nepakeičiamosios riebalų rūgšties. Sveikatos specialistai rekomenduoja per dieną suvartoti 2-3g Omega 3 (priklausomai nuo kūno svorio). Dienai gaunasi šiek tiek virš 1 euro išlaidų. Sakyčiau “nesamonėms” išleidžiame kur kas daugiau.

Žuvies taukai

Tuo tarpu žuvies taukai vaistinėse vidutiniškai kainuoja apie 10 eurų. Tradiciškai pakuotėje būna 100 kapsulių. Vartoti reikėtų po 2 kapsules per dieną. Teoriškai pakuotės turėtų užtekti 50 dienų. Teoriškai kaina ženkliai mažesnė, o laikotarpis ilgesnis, tačiau skaitom sudėtį.

1 kapsulėje Omega 3 yra apie 300mg. Vadinasi, kad pasiektume 2.5g Omega 3 suvartojimą per dieną mums reikia išgerti 8 kapsules. Tokiu atveju 100 kapsulių pakuotės mums užtektų ~12 dienų. Suma dienai priartėja 1 eurui, kas lyginant kainą jau visai artima Zinzino balansinio aliejaus kainai.

Grįžtu prie minties, kodėl tai yra nesulyginami dalykai.

Kad Omega 3 pasiektų savo galutinę stotelę ląstelėje jai yra reikalingas “saugotojas” (antioksidantas). Vaistinėse randamuose žuvies taukuose saugotojas yra E vitaminas. Vienoje kapsulėje jo dažniausiai būna apie 5mg. Vadinasi jei mes išgeriame 8 kapsules, kad pasiektume dienos normą – mes gauname ir 40mg E vitamino. Kai gauname vitamino E perteklių:

Vitamino E, arba tokoferolio, perdozavimas lėtina kraujo koaguliaciją. Gali padidėti kraujospūdis, gali būti slopinama imuninė sistema. Nepatartina piktnaudžiauti vitaminu E ir vyrams, mat jie rizikuoja savo prostatos sveikata. – vlmedicina.lt

Ir dar ne viskas. E vitaminas “išsaugo” Omega 3 iki 8 valandų trukmės, o tokio laiko tiesiog nepakanka, kad ji pilnai atliktų savo funkciją ląstelėje.

Tuo tarpo Zinzino aliejuje saugotojas yra iš alyvuogių aliejaus išgaunamas polifenolis. Ši medžiaga jau savaime yra gėris (pagooglinkite). Plius Omega 3 apsaugo iki 48 valandų!

Jei vis dar kyla klausimų ar trūksta informacijos šiuo klausimu, tuomet susisiekite su manimi ir aš paaiškinsiu išsamiau. Mano kontaktai:

El.p.: info@laisvydas.lt

Apie visą tai ir dar plačiau bei išsamiau kalba ir Lietuvos habilituotas biomedicinos mokslų daktaras Arvydas Ambrozaitis.

Taip pat kviečiu paklausyti mokslininko Dr.Paul Clayton pasisakymų šiuo klausimu. Jei kyla abejonių verta klausyti ir įsiklausyti į tai ką jis sako? Tuomet siūlau pasidomėti, kas jis toks 🙂 Jeigu neturite laiko, na tuomet ir Lryto straipsnis pasitarnaus: http://sveikata.lrytas.lt/gyvenu-sveikai/beveik-90-metu-britu-karaliene-vis-dar-zvitri-kur-paslaptis.htm

Dr.Paul Clayton (pranešimas išverstas į lietuvių kalbą)

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *