Tinklaraštininkas. Kas tai? Įsivaizduokite. Jūs įžengiate į Maldyvų salos paplūdimį. Prisėdate kur nors po palme. Atsiverčiate savo nešiojamą kompiuterį ir Jūs jau savo darbo vietoje. Jūsų laisvės nevaržo konkreti darbo vieta – galite dirbti iš bet kurio pasaulio krašto, kur tik yra interneto ryšys. Nėra viršininko. Nėra finansinių investicijų, kaip įprastame versle. Man tai skamba kaip svajonių profesija.

Žinoma, tinklaraščio rašymas tai toli gražu ne kiekvieno svajonių darbas. Visų pirma, ši profesija reikalauja gerų raštingumo įgūdžių bei gebėjimų savo mintimis sudominti tam tikrą žmonių auditoriją. Tuo labiau, kad tinklaraštininkas yra labiau individualistinė profesija. Tad tie, kurie mėgsta dirbti komandoje, toks darbo pobūdis gali atrodyti ir ne itin patrauklus. Aišku, jeigu jūsų tinklaraštis pasiektų didelę sėkmę, tuomet jau jums būtų reikalinga komanda, kad galėtumėte užtikrinti pakankamai kokybišką tinklaračio turinį bei pastovų srautą. Tiesa, tokią sėkmę pavyksta pasiekti tik vienetams. Ypatingai kalbant apie Lietuvos tinklaraštininkus.

Tinklaraštininkas, kuris pasiekė sėkmę

Makalius, Rimvydas Širvinskas, – neabejotinai sėkmingas tinklaraštininkas, kurio pavyzdį galiu panaudoti kalbant šia tema. Jo asmeninis tinklaraštis apie kelionėse patirtus įspūdžius, laikui bėgant išaugo į pakankamai rimtą verslą. Mano žiniomis, prie Makalius.lt projekto šiuo metu darbuojasi daugiau nei 30 žmonių. Makaliaus tinklaraštis buvo transformuotas į skrydžių ir kelionių užsakymų platformą. Būtent toks sprendimas ir nulėmė šio projekto progresą bei finansinę sėkmę. Žinoma, Makalius jau nėra tik tinklaraštininkas, bet ir pakankamai rimtas Lietuvos verslininkas.

Tinklaraštininkas – verslininkas

Toli gražu ne kiekvienas, kuris rašo savo tinklaraštį ir įvardina save kaip tinklaraštininką, geba iš šio savo pomėgio uždirbti pinigų. Žinoma, ne visi tokį tikslą turi. Aš asmeniškai turiu ir galiu pasidalinti savo žiniomis, kokius uždarbio būdus aš žinau.

  • Uždarbis iš reklamos. Ko gero, vienas populiariausių ir papraščiausių būdų. Tiesiog siekti, kad jūsų tinklaraštis būtų itin lankomas ir uždirbti iš reklaminių banerių paspaudimų ar parodymą. Tiesa, kad uždirbti tiek, jog užtektų pragyvenimui yra reikalinga pakankamai didelė kasdieninė lankytojų auditorija. Tokiu atveju geriau rinktis rašyti tinklaraštį anglų kalba. Tuomet atsiveria kur kas didesnė s uždarbio galimybės.
  • Uždarbis iš internetinės prekybos. Jeigu pavyksta pritraukti tam tikrą pastovią auditoriją į savo tinklaraštį, bet to nepakanka, kad būtų galima uždirbti iš reklamos, tuomet galite integruoti el.parduotuvės funkciją ir pardavinėti kokias nors prekes, paslaugas. Tai gali būti tiek jūsų gaminiai, tiek ir kitų. Efektyviausia būtų pasirinkti tokią prekių sritį, kuri yra susijusi su jūsų tinklaraščio turiniu.
  • Uždarbis už rekomendacijas. Savo straipsnyje rekomenduojate kokios nors įmonės prekes ar paslaugas. Už rekomendacijas gaunate užmokestį. Žinoma, būtų gerai, kad ta rekomendacija neskambėtų taip, kaip sausa reklama. Bet kokiu atveju skaitytojui straipsnio turinys turėtų būti įdomus.
  • Uždarbis iš knygos. Teko matyti ne vieną tokį variantą, kuomet tinklaraštininkas nusprendžia parašyti ir išleisti popierinę knyga su savo mintimis, patarimais ir tt. Savo knygą jis pardavinėja būtent savo tinklaraščio pagalba. Jei žmonėms įdomu skaityti tinklaraščio postus, tikėtina, kad jiems gali būti įdomu įsigyti ir perskaityti tinklaraštininko išleistą knygą. Tuo labiau, kad tinklaraščio skaitytojams tai gera proga finansiškai paremti tinklaraštininką ir tuo pačiu gauti tokią atminimo dovanėlę. Jei nėra investicijų popierinės knygos leidimui, tuomet galima apsiriboti ir elektronine knyga.

Taigi, norint savo pomėgį paversti pajamų šaltiniu, tinklaraštininkas turi turėti ir verslininko gyslelę. O jei dar neturi – ugdyti. Man asmeniškai tinklaraštis kol kas neatneša pajamų, bet norėčiau, kad taip būtų 🙂 Žinoma, vien noro neužtenka. Reikia turėti aiškų planą, viziją, idėjų, kaip tą pasiekti. Kaip ir bet kuriame kitame versle.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *