Pirkimas iš ebay. Ką reikėtų žinoti?

Ebay – viena populiariausių elektroninių prekybos platformų visame pasaulyje. Man pačiam yra tekę tiek prekes pirkti iš ebay, tiek ir parduoti. Pasidalinsiu savo patirtimi ir patarimais, į ką reikia atkreipti dėmesį, kad prekių pirkimas iš ebay netaptų galvos skausmu.

Kaip naudotis ebay

Visų pirma jums reikės užsiregistruoti ebay puslapyje ir suvesti savo duomenis. Labai svarbu tinkamai nurodyti savo adresą, kuriuo bus siunčiamos prekės.

Prieš pradedant naudotis ebay patartina susieti savo Paypal paskyrą su ebay platforma. Paypal yra tarptautinė internetinių atsiskaitymų sistema. Jei dar neturite savo paypal paskyros, tai teks užsiregistruoti ir registraciją patvirtinti susiejant ją su savo bankine kortele. Pavyzdžiui Visa ar Mastercard. Tada galėsite persivesti pinigų iš savo elektroninės bankininkystės į paypal ir atlikti pirmąjį pirkimą iš ebay.

Žinoma, yra galimybė iš ebay pirkti tiesiogiai kreditine kortele, tačiau vis tik aš rekomenduočiau tą daryti per paypal. Saugiau, nes perkant per minėta platformą yra taikoma daugiau saugumo ir pinigų grąžinimo garantijų.

Jei norite išvengti klaidų – pirkimas iš ebay neturėtų būti spontaniškas procesas. Visų pirma, ebay yra puiki terpė pasireikšti sukčiams. Tad paskubomis perkant prekes iš nepatikrinto pardavėjo galite būti apgauti. Visų pirma, ebay yra pardavinėjama ne tik originali produkcija, bet ir klastotės. Tad prieš perkant turite atidžiai perskaityti aprašymą. Jeigu jame nepaminėta, kad tai yra originali produkcija, tuomet jau yra tikimybė, kad nusipirksite falsifikatą. Tokiu atveju galite parašyti laišką pardavėjui ir pasitikslinti ar jis pardavinėja originalius produktus ar ne. Jei sako, kad taip, bet jums vis tiek kyla abejonių, tuomet būtinai perskaitykite kitų pirkėjų atsiliepimus, kurie jau yra pirkę būtent iš šio pardavėjo. Jei daug atsiliepimų neigiamų arba jų išvis nėra, tuomet tokį pardavėją galima priskirti prie nepatikimų ir geriau ieškokite kito.

Šiame video klipe yra vizualiai paaiškinta, kaip turi būti atliekamas pirkimas iš ebay. Atkreipkite dėmesį į visus išvardintus niuansus.

ebay Lietuva

Ebay yra amerikiečių kompanija, kuri turi biurus ir kai kuriose didžiosiose pasaulio valstybėse. Tokios, kaip Lietuvos ebay būstinės nėra. Tad kilus klausimams, neaiškumams jums teks bendrauti angliškai, su kuriuo nors ebay tarptautiniu biuru. Konsultacijos vyksta telefonu. Tad kilus problemoms ir norint jas spręsti gali tekti paploninti savo piniginę. Kaip žinia, tarptautiniai skambučiai nemažai kainuoja, o problemą išsiaiškinti kartais trunka ir keliasdešimt minučių.

Ebay sistemos lietuvių kalba taip pat nėra. Tiesa, yra rusų kalba. Tad jeigu jums rusų kalba yra parankesnė negu anglų, tuomet informuoju, kad tokia pasirinkimo galimybė yra.

Mano patirtis ebay

Man asmeniškai yra tekę pirkti ir parduoti krepšinio batelius per ebay. Iš pradžių pirkdavau krepšinio batelius sau. Vėliau, kai pradėjau plėtoti savo krepšinio avalynės prekybos verslą, tapau ir vienu iš ebay pardavėjų. Galiu pasakyti, kad krepšinio batelių rinkoje yra nemažai klastočių, todėl prieš perkant krepšinio batus, turite labai atidžiai įvertinti pardavėjo patikimumą. Jeigu jūsų nusižiūrėti krepšinio bateliai pas kurį nors pardavėją kur kas pigesni nei rinkoje, tuomet labai didelė tikimybė, kad tai gali būti neoriginalūs krepšinio kedai.

Nike Kobe 11 elite low krepšinio bateliai

Pirkimas iš ebay jums gali padėti sutaupyti lėšų, tačiau įvertinkite ir tai, kad prekės reikės laukti kur kas ilgiau nei perkant iš Lietuvos internetinių parduotuvių. Taip pat nepamirškite, kad ženkliai mažesnės prekių kainos gali reikšti ir neoriginalios produkcijos tikimybę.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *