Primenu, kad bitkoinas yra kriptovaliuta (skaitmeninė valiuta). Kriptovaliutos – kompiuteriu surgeneruotas programinis kodas. Rinkoje iš viso yra keli šimtai skirtingų kriptovaliutų. Geriausiai žinomos kriptovaliutos yra minėtasis bitkoinas (bitcoin), laitkoinas (litecoin) ir eteris (ethereum).

Investicijos į bitkoinus yra lyginamos su azartiniais žaidimais. Per trumpą laiką gali daug išlošti arba daug pralošti. Tiesa, bitkoinas yra pats stabiliausias iš visų kitų kriptovaliutų. Jo vertė per pastaruosius kelis metus pakilo nuo kelių šimtų dolerių iki 20tūkst. dolerių. Tai išties milžiniškas augimo šuolis. Įsivaizduokite jei prie porą metų būtumėt investavę 1000 dolerių į bitkoinus tai šiuo metu būtumėt fiksavę net 100 000 eurų pelną! Tiksliau 99 000 🙂

Dalis kriptovaliutų ekspertų teigia, jog tikėtina kad vienas bitkoinas augs iki 60 000 dolerių vertės. Taigi, pagal šią prognozę vis dar labai apsimoka investuoti į bitkoinus. Kita vertus, nepamirškite, jog minėjau, kad investicijos į bitkoinus yra lyginamos su azartiniais žaidimais 🙂 Kita dalis ekspertų teigia, kad bet kuriuo metu bitkoinas gali nuvertėti iki vėl tų pačių kelių šimtų eurų ar netgi iki 0. Žinoma, tai jau visai pesimistinis scenarijus, bet jis irgi realus, nes kriptovaliutos nėra susietos su jokiu turtu, kaip pvz doleris su auksu.

Kaip investuoti į bitkoinus?

Norint įsigyti kriptovaliutos, reikia atsidaryti virtualias sąskaitas biržose. Lietuvoje yra populiariausios šios – Bitmarket, Spectrocoin ir su užsienio biržomis dirbantis Revolut. Tuomet persivesti lėšų į minėtą virtualią sąskaitą ir atlikti bitkoinų pirkimą. Įsigyti bitkoinai keliauja į virtualią pirkėjo sąskaitą.

Nors visos minėtos operacijos įsigyjant bitkoinus atliekamos vos per kelias minutes, tačiau būtina žinoti, kad padidėjus transakcijų skaičiui pailgėjo ir atsiskaitymo bei transakcijos atlikimo laikas. Operacijos įvykdymas gali užtrukti net kelias dienas, o tai reiškia, kad negali iš anksto žinoti, kokia bus galutinė bitkoino įsigijimo kaina. Per tą laiką, kol įvykdomas sandoris, bitkoino kaina gali būti ir pakilusi, ir nukritusi.

Bitkoinų pardavimo procesas įvykdomas kur kas greičiau. Pardavę savo bitkoinus, gautus pinigus galite tiesiog išsigryninti. Vilniuje jau veikia keli bitkoinų bankomatai.

Mokesčiai nuo uždirbto pelno iš bitkoinų pardavimo?

Lietuva, kaip ir didžioji dalis kitų valstybių, vis dar neturi virtualių sąskaitų reguliavimo sistemos. Todėl neturi galimybių sekti ir apmokestinti iš bitkoinų pardavimų sugeneruoto pelno.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o link dešinės pusės - mažėjančia tvarka iki 1.

Vidurkis: 1 / 5. Vertinimų skaičius: 1

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 1

  1. Gal kas gali paaiškinti, kodėl bitkoino vertę būtinai privaloma matuoti doleriais, net jei kasdieniame gyvenime viską perkame/parduodame už eurus? Kiek žinau, bitkoinas konvertuojamas ir į eurus, ne tik dolerius?

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *