Elektromobiliai Lietuvoje vis dar sunkiai skinasi kelią. Regitros duomenimis 2018 sausio 1 dieną Lietuvoje buvo registruotas 631 elektromobilis. Palyginimui elektromobilių skaičius Norvegijoje dar 2015 metais perkopė 50 000 vienetų.

Greito įkrovimo stotelės Lietuvoje. Dabartiniai skaičiai ir ateities planai

Kodėl elektromobiliai Lietuvoje tokie nepopuliarūs? Yra eilė tam priežasčių. Visų pirma, yra labai mažai greito įkrovimo stotelių. Pvz šiai dienai tiek Vilniuje, tiek Kaune yra po 7 greito įkrovimo stoteles. Mažesniuose miestuose savaime suprantama dar mažiau. Visgi, dabartinė valdžia žada, kad iki 2022 metų Lietuvoje bus kur kas labiau išvystyta ši infrastruktūra. Planuojama pastatyti 28 greito įkrovimo stoteles Lietuvos automagistralėse bei kiekviename regione, kur gyvena nemažiau 25 000 gyventojų, bus įrengta po 100 tokių stotelių. Planai pakankamai ambicingi ir belieka palinkėti, kad būtų įgyvendinti.

Nėra mokestinių lengvatų perkantiems elektromobilius Lietuvoje

Kita priežastis – menkas Lietuvos valdžios skatinimas piliečiams įsigyti šias aplinkai draugiškas transporto priemones. Vienintelės lengvatos šiai dienai yra tos, kad elektromobiliai gali važiuoti tik viešajam transportui skirtomis juostomis bei nemokamai statyti elektromobilį mokamose vietose. To tikrai per mažai. Kaip pavyzdžiui jau minėta Norvegija, o tiksliau jos valdžia taiko mokestines lengvatas. Taip pat elektromobiliams netaikomi mokesčiai, kokie taikomi įprastiniais automobiliams. Netaikomi kelių mokesčiai.

Naujausios tendencijos rodo, kad jau greitu metu elektromobiliai pasaulyje taps dar kur kas populiaresni. Todėl, kad tokios didelės šalys kaip Prancūzija, Jungtinė karalystė artimiausiu metu pradės riboti įprastinių automobilių su vidaus degimo varikliais pardavimus. Tad automobilių pramonės atstovai pradėjo sparčiau vystyti elektromobilių kūrimą nei iki tol. Šių metų auto parodose jau ir matosi šios tendencijos, nes praktiškai visos kompanijos atsivežė demonstruoti elektromobilius bei skyrė jiems išskirtinį dėmesį.

Kaip nekeista, bet būtent Kinija pasaulyje lyderiauja pagal elektromobilių gamybą ir pardavimus. Antroje vietoje JAV, trečioji – Japonija.

Lietuvoje populiariausi yra Nissan, Tesla, BMW gamintojų elektromobiliai.

Kokiu principu veikia elektromobiliai

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *