Polifenoliai – žmogaus sveikatą teigiamai veikianti medžiaga

Polifenoliai – grupė augalinių cheminių medžiagų, turinčių bent vieną fenolių grupę. Viena plati polifenolių grupė yra fenolio rūgštys. Kalbant apie sveikatą, polifenoliai yra natūralūs antioksidantai, kurie yra labai naudingi mūsų organizmui.

Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad polifenoliai gali veiksmingai kovoti su vėžinėmis ląstelėmis bei su hormonų terapijos ar kitų vaistų nuo vėžio sukeltomis šalutinėmis ligomis, pavyzdžiui, artritu.

Polifenolių šaltinis – aukštos kokybės alyvuogių aliejus

Aukštos kokybės alyvuogių aliejus yra vieninteliai riebalai, kuriuose yra polifenolių. Kuo mažesnis aliejaus rūgštingumas, tuo daugiau jame polifenolių. Kuo alyvuogių aliejus kartesnis, tuo daugiau jame polifenolių.

Itin kokybiškas alyvuogių aliejus gaminamas iš žalių, nepilnai sunokusių alyvuogių. Tačiau tą sau gali leisti tik aukščiausios kokybės siekiantys ūkiai. Kuo alyvuogės labiau sunoksta, tuo daugiau aliejaus iš jų galima išspausti (iš pilnai sunokusių alyvuogių galima išspausti daugiau nei du kartus daugiau aliejaus nei iš nepilnai sunokusių). O kaip žinia, dažnu atveju kiekybė verslininkams yra svarbiau negu kokybė ir nauda žmogui.

Polifenoliai sveikatą gerina šiais būdais būdais:

1. Mažina cholesterolį
2. Mažina kraujospūdį
3. Gerina arterijų (endotelinę) funkciją
4. Užkerta kelią trombų formavimuisi
5. Pagerina arterijų lankstumą
6. Padeda kovoti su vėžinėmis ląstelėmis
7. Slopina uždegimus organizme
8. Stiprina imunitetą
9. Ilgina gyvenimo trukmę

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o link dešinės pusės - mažėjančia tvarka iki 1.

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *