Slaptas pirkėjas – klientas „apsimetėlis“, kurio tikslas įvertinti konkrečios įmonės darbuotojų aptarnavimo ar paslaugų kokybę. Vis daugiau įmonių pradeda naudotis šia paslauga, nes siekia įvertinti ir reikalui esant pakelti darbuotojų kompetenciją, darbo kokybę.

Kai didėja paklausa, didėja ir pasiūla. Daugėja įmonių, kurios teikia slapto pirkėjo paslaugas. Tuo pačiu daugėja ir darbo pasiūlymų internete. Tiesa, slaptas pirkėjas dažniausiai neįdarbinamas, o turi išsiimti individualios veiklos pažymėjimą ir tuomet išrašyti sąskaitą už atliktą darbą.

Norint tapti slaptuoju pirkėju nereikia jokio specialaus išsilavinimo ar kokių nors išskirtinių gabumų. Juo gali tapti bet kuris žmogus, kuris gali tinkamai atlikti nesudėtingas užduotis. Žinoma, kol kas iš slapto pirkėjo veiklos Lietuvoje yra ganėtinai sudėtinga uždirbti tiek, kad užtektų normaliam pragyvenimui, tačiau tai gali būti kaip papildomas darbas. Tuo labiau, kad darbo atlikimo laiką dažniausiai nusistato pats darbuotojas.

Ką turi gebėti slaptas pirkėjas

  • Slaptas pirkėjas visų pirma turi gebėti neišsiduoti, kad jis toks yra. Kitu atveju šis tyrimas nebus objektyvus. Aptarnaujantis darbuotojas atpažinęs slaptą pirkėją gali pradėti elgtis nenatūraliai, aptarnauti ne taip kaip visada.
  • Taip pat slaptas pirkėjas turi būti labai pastabus. Turi gebėti pastebėti, kad ir mažiausią smulkmeną, kuri potencialiam klientui gali sukelti neigiamą įspūdį apie įmonės darbuotojus ar teikiamas paslaugas.
  • Slaptas pirkėjas turi gebėti tinkamai užpildyti tyrimo anketą. Tai yra itin svarbu, nes būtent pagal šios anketos duomenis ir yra analizuojama darbuotojų aptarnavimo kokybė. Nuo anketos duomenų gali priklausyti ar darbuotojas gaus papildomą priedą prie atlyginimo ar ne. Žinoma, čia jau kiekvienos įmonės individualus sprendimas.

Taigi, slaptas pirkėjas privalo išmanyti ne tiek ir daug. Kita vertus, ir šioje veikloje yra erdvės kur tobulėti. Su laiku tapus tikru šios srities profesionalu, tikėtina, kad tai gali tapti ir pagrindiniu jūsų pragyvenimo šaltiniu.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *