Tikriausiai sutiksite, jog vandens pramogos yra vienas smagiausių vasaros užsiėmimų. Tad jeigu yra galimybė, daugelis nusprendžia pastatyti baseiną savo kieme. Visgi, tikriausiai ne kartą esate girdėję apie tokių pramogų rizikas, tad jeigu ketinate šiomis linksmybėmis pradžiuginti mažuosius šeimos narius, vertėtų vadovautis tam tikromis taisyklėmis – tuomet Jūs jausitės ramiau, o vaikai galės smagiai atsipalaiduoti.

1. Pasirinkite tinkamą baseiną. Jei šiais metais pirmą kartą nusprendėte pastatyti baseiną, turėtumėte skirti pakankamai dėmesio jo pasirinkimui. Mažas pripučiamas baseinas bus saugus pasirinkimas jaunesnėms atžaloms, tačiau tais atvejais, kai vaikai yra vyresni ir Jūs patys ketinate prisijungti prie jų linksmybių, vertėtų paieškoti didesnio, Jūsų sklype telpančio gaminio. Maudynės tokiame baseine bus kur kas įdomesnės, tačiau apsaugai tokiais atvejais taip pat teks skirti kur kas daugiau dėmesio.

2. Pasirūpinkite apsaugomis. Užtikrinkite, kad mažyliai linksmybes pradėtų maksimaliai pasiruošę – šiuo atveju pravers plaukimo akiniai, rankovės, liemenės ir visi kiti saugumą garantuojantys priedai. Tuomet, kai baseinas yra aukštesnis, ypač praverčia ir specialiai jam skirtos kopėčios – taip vandenį galima pasiekti ne tik patogiau, bet ir saugiau. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurios iš jų turi ir neslystančius laiptelius – pasirinkus tokį variantą, galėsite būti tikri, kad iš savo pusės padarėte viską, ką galėjote.

3. Nustatykite taisykles. Kartu su šeimos nariais turėtumėte nuspręsti, kaip ir kada bus naudojamas baseinas – paaiškinkite vaikams, kodėl svarbu laikytis atsargumo priemonių ir susitartų taisyklių. Nesistumdyti, nenardyti, neiti į baseiną vieniems, elgtis atsakingai – tai pagrindiniai saugumo reikalavimai, tačiau atsižvelgdami į mažylių elgesį, tokių taisyklių galite sugalvoti ir kur kas daugiau.

4. Nepalikite vaikų be priežiūros. Net ir patyrusiems plaukikams vandenyje gali nutikti įvairiausių dalykų, tad ką jau kalbėti apie savo pažintį su šia veikla pradedančius vaikus. Kojas sutraukęs mėšlungis, netikėti skausmai ar tiesiog neatsakingas elgesys gali turėti liūdnų pasekmių, todėl turėtumėte visuomet juos atidžiai stebėti. Vyresniesiems galite palikti daugiau laisvės, tačiau geriausia būtų, jei sutartumėte, jog jie maudysis tik tuomet, kai namuose būsite Jūs ar kitas suaugęs žmogus.

5. Reguliariai jį valykite. Nemalonių situacijų gali nutikti ir neprižiūrint baseino, tad prieš pradedant linksmybes vertėtų įsitikinti, kad vanduo yra švarus ir tinkamas maudynėms. Baseinai ir specialiai jiems skirtos priežiūros priemonės gera kaina siūlomi Pigu.lt el. parduotuvėje.

6. Išmokykite vaikus plaukti. Baseinas saugus atrodys tik tuomet, kai vaikai pasitikės savimi ir puikiai vandenyje valdys savo kūną, tad atradę laisvą minutę, pradėkite juos mokyti plaukti. Šie įgūdžiai ateityje tikrai pravers, o Jūs, praleisdami daugiau laiko su vaikais, taip pat galėsite stiprinti savo tarpusavio ryšį. Išmokę mažylį plaukti, patys jausitės kur kas ramiau, tačiau net ir tuomet vertėtų juos atidžiai prižiūrėti.

Būkite budrūs – kai kurios taisyklės mažiesiems gali nepatikti, tad gali kilti noras jas sulaužyti, tačiau jei jų svarbą paaiškinsite jiems suprantama kalba, laikui bėgant užsitarnausite ramybę. Atsižvelkite ir į šiuos patarimus – vadovaudamiesi jais, užtikrinsite, jog maudynės baseine visiems bus ne tik smagios, bet ir saugios.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *