Vykdyk mano norus, nes kitu atveju tave nubausiu. Bausmės forma – žemos vibracijos emocinės atakos, negatyvumas, pyktis, agresija, desperacija. Būtent taip veikia manipuliacijos programa, kuri pradeda formuotis ankstyvoje vaikystėje ir gali tęstis iki paskutinio atodūsio. Tiksliau ta programa gimsta kartu su vaiko gimimu. Per riksmą, verkimą kūdikis pradeda gauti tai kas jį nuramina – motinos artumą, pieną.

Tad nuo pirmųjų vaiko gimimo dienų prasideda mamos (tėvų) ir jos vaiko/vaikų manipuliacinis žaidimas. Mama dėl savo atžalos pasirengusi padaryti viską, o vaikas su laiku pradeda vis geriau suvokti (nesąmoningai, na kartais ir sąmoningai) šio manipuliacinio mechanizmo veikimo principą.

Besibaigiant vaiko kūdikystės laikotarpiui – po truputį senka ir tėvų kantrybė. Tuomet pastarieji į žaidimą pradeda įvedinėti naujas taisykles – galima/negalima. Vaikams naujos taisyklės nepatinka ir jie pradeda efektyviau naudoti jau išmoktą manipuliacijos programą. Kai kažko negauna, ko nori, tuomet pyksta, verkia, šaukia, klykia ar net raitosi ant prekybos centro grindų. Ką tada daro tėvai? – pasirinktinai, pagal savo kantrybės ir sąmoningumo laipsnį – baudžia, tenkina norus arba kalbasi. Iškart ir paminėsiu, kad kalbėti su meile, ramybe yra pats geriausias sprendimas. Tokiu atveju prisidėsite prie sąmoningos, gebančios tyrai mylėti asmenybės formavimo.

Kas nutinka kai tėvai nusprendžia rinktis kitokį manipuliacijos programos slopinimo variantą? – pvz bausti ar tenkinti. O tada prasideda problemos ir jos kur kas gilesnės ir toli siekiančios negu tuo metu tėvai galėtų pagalvoti.

Taigi, kai manipuliacinis tėvų ir vaikų žaidimas įsivažiuoja – prasideda chaosas tarpasmeniniuose santykiuose. Žmonės šeimoje pradeda bendrauti vis žemesnėse vibracijose. Pyktis, nevaldomumas pradeda lietis laisvai. Pasiekus paauglystę tėvų-vaikų manipuliacijos žaidimas pasiekia savo kulminaciją. Dažnai prireikia psichologų ar kitų specialistų pagalbos. Tiesa, net ir su jų pagalba manipuliacijos programa retai kada išdiegiama visiškai, bet bent jau prislopinama ir šeima bent jau iš dalies gali gyventi normalų emocinį gyvenimą.

Ir tada ateina momentas, kai vaikai palieka tėvų lizdą. Tėvai atsikvepia. Na bent jau kuriam laikui 🙂 Tiesa, manipuliacijos programa iš jauno žmogaus galvos niekur nepabėga. Tiesiog jis ją toliau naudoja tik jau kitoje aplinkoje ir su kitais žmonėmis – su draugais, kolegomis, gyvenimo partneriais.

Manipuliacijos programa + liguisto prisirišimo programa

Būtent su gyvenimo partneriais manipuliacijos programa vėl pradeda veikti visu pajėgumu. Dėl ko? Dėl to, kad tai naujas artimiausias ryšys, o prie artimiausio ryšio dar pasijungia ir kitos programos. Ir ypatingai efektyviai veikianti liguisto prisirišimo programa. Būtent manipuliacijos ir prisirišimo programos yra itin glaudžiai viena su kita susijusios ir persipynusios. Tai vėl gi palikimas iš tėvų-vaikų gyvenimo-žaidimo laikotarpio. Kuo žmogų labiau veikia minėtos programos, tuo jis prasčiau suvokia jį supančią realybę.

Triap triap kojele

Vyro ir moters santykiuose manipuliacijos žaidimas turi šiek tiek kitokį atspalvį, bet jo esmė yra ta pati. Triap triap kojele. Vaikystėje išmoktas emocinio presingo principas – pyktis, verksmas, šaukimas, negatyvumas, agresija – keliasi į naujos šeimos gyvenimą. Ir taip viskas tęsiasi karta iš kartos.

Smurtas šeimoje yra itin opi mūsų visuomenės problema. Manipuliacijos programa galvose – viena iš pagrindinių to priežasčių. Viskas prasideda nuo emocinio poveikio, perauga į psichologinį smurtą, o dar vėliau ir į fizinį smurtą. O ten kur fizinis smurtas iki gyvybės sunaikinimo tik vienas žingsnis.

Kai įvyksta tragiški įvykiai, tuomet žmonės uždavinėja klausimus. Tai kodėl jie buvo kartu jei viskas buvo taip blogai. Tad šioje vietoje primenu apie liguisto prisirišimo programą. Jos veikimas toks gajus, kad ją nulaužti ne taip ir paprasta. Žmogus labiau linkęs kentėti, aukoti savo sveikatą ar net gyvybę, bet neatsiskirti vienas nuo kito. Primenu, kad liguisto prisirišimo programa susiformuoja vaikystėje, kuomet tėvai patys manipuliuoja savo vaikų jausmais. Tuomet vaikų galvose yra iškreipiamas meilės suvokimas ir tas iškreiptas suvokimas tęsiasi ir pasiekus brandą.

Žinoma, visas, net ir vaikystėje suformuotas programas, galima „nulaužti“. Bet kad tą padaryti, visų pirma jas reikia suvokti ir atpažinti, o tada po truputį jas krapštyti nuo savęs. Tai gali užtrukti, bet pastangos yra vertos rezultato. Kai nebeliks programų – liks tyruma, ramybė, tikrosios laisvės ir meilės suvokimas…

Laisvydas,

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o link dešinės pusės - mažėjančia tvarka iki 1.

Vidurkis: 0 / 5. Vertinimų skaičius: 0

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *