– Kaip nugalėti pyktį?

– O kodėl nori nugalėti tai, ką vertini? Juk žmogus nuo senų laikų norėjo užkariauti tai kas yra vertinga. Bet taip taip, aš suprantu, ką tu nori paklausti. Tiks pats klausimas yra neteisingai suformuluotas.

Ar tu dabar piktas? Ne. Tai kodėl nori kovoti prieš tą, kas neegzistuoja? Vadinasi reikia formuluoti klausimą, kodėl atsiranda pyktis? O todėl, kad staiga jūsų mintys, emocijos, energijos pradeda veikti ne taip, kaip jūs norite.

Pyktis – vaikiška savybė

Akivaizdu, kad pyktis yra vaikiška emocija, nes būtent vaikai, kai kas nors vyksta ne pagal jų norus, pradeda reikšti pyktį ir tikėtis, kad tai padės pasiekti jų norų įgyvendinimą. Jei žmogus “neišauga” iš šio suvokimo, tai akivaizdu, kad jis taip elgiasi ir suaugęs.

Taigi, pyktis yra vaikiška reakcija į žmonių elgesį, aplinką, situacijas. Jeigu, keliate klausimą, kaip nugalėti pyktį, tai akivaizdu, kad ši būsena jums nepatinka. Tuo labiau, kad žmogus skleidžiantis pyktį kenčia nuo to labiau, nei tas, kuriam yra skirtas pyktis. Tad kodėl reaguojate taip, kaip jums nepatinka?

Jei nori mažinti neigiamų emocijų kiekį pasaulyje – pradėk nuo savęs

Pasaulyje vyksta daug nemalonių dalykų. Pasaulyje daug piktų žmonių. Ar tai reiškia, kad ir jūs turite prisijungti prie jų tarpo? Ar yra tam poreikis Pasaulyje? Ne. Tai kodėl kuriate savyje tokius dalykus, kurie yra nenaudingi nei jums, nei kitiems?

Pykčio priešnuodis – sąmoningumas, savistaba

Jūs nenorite, tiesiog to metu jūs nesuvokiate, kad elgiatės nesąmoningai. Tad vienintelis “priešnuodis” pykčiui yra sąmoningumas, savistaba.

Įsivaizduokite, kad užrištomis akimis vairuojate automobilį. Gal, atsitiktinumo dėka, kokį vieną kartą ir pavyks nuvažiuoti iš taško A į tašką B, tačiau taip vairuodami greičiausiai dviejų dienų neištempsite.

Tad jeigu bandote siekti darnaus gyvenimo užrištomis akimis – jums nepavyks to pasiekti. Jei norite pasiekti savo tikslą – jums teks atsimerkti.

Sadhguru išmintis, su šokia tokia mano asmenine interpretacija 🙂 Originalus video pateiktas žemiau teksto.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *