Gyvybės evoliucija: EGO pradžia ir pabaiga

EGO – gyvybės išlikimo bei savireguliacijos sistema, kuri būdinga ne tik žmogui, bet ir visai likusiai gyvūnijai. Ne išimtis ir augalai. Tarp jų irgi vyksta kova dėl išlikimo – konkurencija dėl šviesos, vandens ar mineralų. Tiesa, augalai bei primityvūs gyviai tarpusavyje konkuruoja nesąmoningai, o gyvūnai, kurie turi intelektą – sąmoningai.

Žmogus – evoliucijos procese labiausiai pažengusi gyvybės forma (intelekto prasme). Žmogus yra vienintelis gyvūnas mūsų planetoje, kuris gali suvokti (atpažinti), jog veikia pagal EGO sistemą, ją sąmoningai lavinti, valdyti, apriboti, ignoruoti, stebėti bei išsilaisvinti nuo jos.

EGO pradžia

EGO formavimosi ištakų reikia ieškoti pačioje gyvybės formavimosi pradžioje. Tuomet, kai pirminė gyvybės forma „suvalgė“ kitą gyvybės formą ir tokiu būdu pratęsė savo egzistencijos laikotarpį. Tokiu principu ir vyksta gyvybės išlikimas, dauginimasis ir evoliucija jau šimtus milijonų metų.

Taigi, sudėtingesnė gyvybės forma maitinasi primityvesne gyvybės forma. Stipresnis demonstruoja savo pranašumą prieš silpnesnį, protingesnis prieš mažiau protingą, gražesnis prieš mažiau gražų ir tt. Taip veikia EGO sistema, kuri perduodama iš kartos į kartą. Perdavimo procesas vyksta tiek genetinių kodų pagalba, tiek ir išorinės informacijos (garsas-kalba, raštas-kalba, vaizdas) pagalba (žmonių atveju).

Žmogaus EGO

Tūkstančius metų žmogus, kaip ir kiti gyvūnai, daugiausiai dėmesio ir laiko skyrė išlikimo procesui – maisto paieškai, pastogės pasistatymui, reprodukcijai (dauginimuisi) bei gynybai nuo priešų.

Žmogaus gyvenimas pasikeitė iš esmės tuomet, kai pradėjo burtis į bendruomenes, kurti civilizacijas, miestus, valstybes. Žmogus išrado pažangias technologijas, kurių dėka tapo lengviau užsitikrinti savo gerbuvį ir saugumą. „Atsirado“ daugiau laisvo laiko ir papildomų saviraiškos galimybių. Visgi, dėl minėtos socialinių ryšių, žinių ir technologijų pažangos EGO sistema žmoguje niekur nepradingo. Galima teigti, jog ji sušvelnėjo, daugeliu atveju tapo nebe tokia brutali, tačiau vis dar aktyvi.

Šeimos EGO

Reikia suvokti tai, jog žmogus jau gimsta su evoliucine ir genetine EGO sistema. Kaip ji žmoguje išvešėja ženkliai priklauso nuo to, kokia aplinka jį supa nuo pat gimimo iki brandos. Šeimoje bei sąveikoje su bendraamžiais veikia ypatingai daug EGO faktorių, tad šiame straipsnyje apie tai nesiplėsiu. Tuo labiau, kad kiek anksčiau esu rašęs straipsnį panašia tematika –
https://laisvydas.lt/2018/10/18/vykdyk-mano-norus-nes-kitu-atveju/

Masinis EGO

Šeima, giminė, draugų ratas, luomas, bendruomenė, tauta, religija, rasė – šios žmonių sistemos dažnu atveju turėjo ar vis dar turi kolektyvinę EGO sistemą, kurios pagrindu save laiko pranašesne žmonių sistema už kitas.

Taigi, savęs priskyrimas (identifikacija) kokiai nors konkrečiai grupei ir jos aukštinimas kitų atžvilgiu yra akivaizdus masinio EGO pavyzdys. Visa tai visuomenėje gimdo susiskaldymo, nelygiateisiškumo, materialumo sureikšminimo, nejautrumo kitiems pojūtį.

EGO pabaiga

Akivaizdu, kad gyvybės evoliucija šioje Žemėje vis dar vyksta. Ir šią evoliucijos vėliavą neša žmogus. Būtent jis turi galimybę žengti dar vieną žingsnį į priekį ir iš žmogus-EGO virsti į žmogus-Sąmonė.

Sąmonė

Sąmonė – tyra, skaidri materija, kurioje ir „plaukioja“ visos EGO sistemos programos, saitai, mintys, impulsai. Tad kitas evoliucijos etapas įvyksta tuomet, kai žmogus nebeindentifikuoja savęs su sąmonėje „plaukiojančiu“ turiniu, o tampa to turinio stebėtoju. Tampa laisvu nuo savo EGO. Tampa laisvu nuo poreikio būti įvertintu, pripažintu, nuo limitų ir nuo troškimų. Tampa tuo, kuo visada buvo ir yra. Tampa Sąmone.

Šis tekstas tai tik mano subjektyvi nuomonė, patyrimas ir suvokimas, kuris išsiplėtojo po ilgalaikių įvairių informacijos šaltinių tyrinėjimų ir asmeninių praktikų, potyrių. Jeigu kyla noras išsakyti ir savo nuomonę šiais klausimais, tuomet tą galite drąsiai padaryti žemiau esančioje komentarų skiltyje 😉

Ir jau visai pabaigai, mano mėgstamo išminčiaus citata: „Į nieką nežvelk iš aukštai, ir į nieką iš žemai“.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o link dešinės pusės - mažėjančia tvarka iki 1.

Vidurkis: 0 / 5. Vertinimų skaičius: 0

Dar nėra vertinimų

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *