Nors šiame tekste ir naudosiu bendrą savoką „žmogus“, tačiau iškart noriu pabrėžti, jog tai bus tik mano subjektyvi nuomonė, kurią susidariau analizuodamas savo, savo aplinkos žmonių bei kitų, socialinėje erdvėje besireiškiančių žmonių, elgesį.

Vartodamas sąvoką „Žmogaus atbukimas“ turiu omeny žmogaus atitolimą nuo savo esybės, prigimties, realybės. Šią temą, klausimą keliu tam, kad dar kartą visi pamąstytume ar tinkama linkme vairuojame savo gyvenimą.

Tarpusavio komunikacijos pradžia

Pradėsiu iš labai toli. Gyvybė Žemėje jau skaičiuoja keletą milijardų metų. Gyvybės esmė – fiziniu kūnu tekanti energija. Evoliucijos eigoje gyvybės formos įgavo gebėjimą tarpusavyje komunikuoti ir tokiu būdu padidinti savo išlikimo galimybes. Pagrindinės komunikacijos priemonės – energetinio lauko pajautimas, lytėjimas, kvapai-uoslė, garsas-klausa, vizualinis demonstravimas.

Maždaug prieš 100tūkst metų, tobuliausias Žemės gyvūnas „Žmogus“ išrado kalbą ir bėgant metams ją pradėjo naudoti vis intensyviau.

Perteklinis kalbėjimas

Kalba – puikus komunikacijos įrankis, kurio dėka žmogui pavyko išplėtoti socialinį ir ekonominį gyvenimą. Visgi, šis įrankis, kaip ir daugelis kitų, neša naudą tol, kol juo yra nepiktnaudžiaujama.

Perteklinis kalbėjimas žmogų atbukino ir atitolino nuo kitų savo komunikacijos priemonių – energetinio, emocinio jautimo, uoslės, klausos. Žmogui darosi vis sudėtingiau suprasti kitos gyvybės energiją, emociją. Kad pajaustų kvapus, skonį maistas ar gėrimas turi būti prikimštas įvairių skoniklių ir kvapiklių. Garso perteklius taip pat palieka neigiamas pasekmes žmogaus kūnui. Tad kai vieną savo gebėjimą naudoji per dažnai, o kitus per mažai, akivaizdu, kad atsiranda disbalansas.

Vidinio balanso neįgijimas arba jo praradimas

Nors vaikai jau gimsta su dideliu kiekiu genetinės informacijos, tačiau didžioji dalis jo įpročių priklausys nuo to, kokie įpročiai realiuoju laiku vyrauja jį supančioje aplinkoje – šeimoje. Jei šeimos nariai yra linkę tuščiai kalbėti, apkalbėti kitus, neatsakingai kalbėti, nesilaikyti savo žodžio ir pnš, akivaizdu, kad ir vaikas perims šias savybes. O iš to jau vystosi ir kitos ydos, tokios kaip patyčios iš kitų, nepagarba kalbai ir žmogui, nejautrumas gyvybei.

Smegenų pusrutulių veikimo disbalansas

Taigi, perteklinis kalbėjimas žmogų bukina bei sukuria jo kūne disbalansą. Ir ne tik energetinį, emocinį, bet ir fiziologinį disbalansą. Žmogus turi du smegenų pusrutulius – kairį ir dešinį. Kairysis pusrutulis ir atsakingas už kalbėjimą, loginį mąstymą, laiko suvokimą, kai tuo tarpu dešinys atsakingas subtilesnius dalykus, kaip pvz erdvės suvokimą, kūrybiškumą ir tt. Tad jei įsivyrauja veikimo disbalansas tarp smegenų pusrutulių, akivaizdu, kad įsivyrauja ir disbalansas ir gyvenime.

Perteklinis kalbėjimas didina EGO

Tuščias kalbėjimas, kitų apkalbinėjimas, negatyvus kitų vertinimas, visų pirma, yra ir savo EGO sistemos „maitinimas“, stiprinimas bei aukštesnių vertybių mažinimas. Kuo žmogus negatyvesnis, smerkiantis kitus, tuo jis autmatiškai ir mažiau jautrus, atjautus kitiems. Šių priežasčių pasekoja krenta energetinės komunikacijos lygis, o tikrosios realybės suvokimas mažėja. Taip pat dažnu atveju, tokie žmonės (EGO) tampa itin jautrūs ir kitų žmonių nuomonei apie juos. Labai sureikšmina arba labai susireikšmina.

Vidinio disbalanso pasekmės – Prilausomybės

Kai sutrinka žmogaus vidinis balansas ir/arba jo EGO tampa perdėtai jautrus, tuomet dažnu atveju pasekmės būna įvairios priklausomybės. Tokiais atvejais žmonės savo vidinį disbalansą bando atstatyti pernelyg aktyviai tekindami arba slopindami savo EGO.

Valgymo priklausomybė. Perdėtas savęs tenkinimas maistu suteikia trumpalaikį malonumą, tačiau veda link sveikatos problemų bei nutukimo. Deja, bet kūno užpildymas maistu nepadeda išlyginti vidinį energijų balansą.

Alkoholio ir narkotinių medžiagų priklausomybė. Dažnu atveju žmonės tokiu būdu stengiasi slopinti savo EGO bei pabėgti nuo realybės, kurioje gyvena. Nuo vidinės realybės.

Pinigų ir materialumo siekimo priklausomybė. Deja, bet pinigai ir už juos įgijami materialūs dalykai taip pat suteikia tik trumpalaikį malonumą, bet nesukuria vidinės pilnatvės.

Mąstymo priklausomybė. Nenutrūkstamas minčių lietus taip pat nepadeda savęs užpildyti, kad ir kaip žmogus besistengtų.

Informacijos priklausomybė. Nuolatinis išmaniojo telefono stebėjimas, facebooko srauto sekimas yra šių laikų priklausomybė. Deja, bet chaotiškas informacijos kiekis neprideda nei aiškumo, nei stabilumo. Žmonės jau nesugeba net pavalgyti be telefono rankose ar bežiūrint į televizoriaus ar kompiuterio ekraną.

Emocinio artumo priklausomybė. Kiti žmonės taip pat nepadeda užpildyti vidinio trūkumo. Jei nesate laimingi būdami vieni, nesugebėsite būti iš esmės laimingi ir būdami dviese, tryse ir tt. Na gal nebent pačioje pradžioje, kol aktyviai veiks emocijos.

Vaistų priklausomybė. Dažniausiai galutinė stotelė brendant iš kitų priklausomybių. Deja, bet slopinimasis vaistais geriausiu atveju yra laikina priemonė, tačiau ji taip pat slopina ir pilnavertį gyvenimo pajautimą.

Įsivaizduokite, jei žmogus turi visą puokštę šių priklausomybių, kaip turėtų būti sudėtinga gyventi tarpuose tarp tų priklausomybių. Toli gražu ne visiems pavyksta išsivaduoti iš šio užburto rato.

Meditacija – savo proto ir kūno gydymas

Priemonė, kaip save pagydyti ir atstatyti tikrai yra. Ir kas smagiausiai, ji nieko nekainuoja ir nereikalauja jokių pastangų. Belieka tik užsičiaupti, atsisėsti ar atsigulti ir viską paleisti. Visas mintis, norus, troškimus, projekcijas, emocijas.

Iš pradžių tai gali atrodyti pakankamai sudėtinga misija, tačiau su laiku medituoti taps vis lengviau ir lengviau. Meditacija jums padės atvėsinti „įkaitusias“, įkyrias mintis, emocijas. Kai atsiras erdvė, atstumas tarp savo EGO sistemos, minčių ir emocijų (visa tai yra tam tikros kokybės, dažnio energijos), pradės aktyvuotis ir kitos, nuslopintos ar gal net iki tol neaktyvuotos energijos. Pradės „lygiuotis“ energijų balansas ir atsivers visiškai naujas gyvenimo patyrimas.

Gamta

Būkite kuo daugiau gamtoje. Atraskite prarastą ryšį su ja. Pajauskite jos energijų tėkmę. Kvėpuokite „pilnais“ plaučiais. Pažadinkite savo užmirštas energijas. Atstatykite savo vidinių energijų balansą.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *