Iš dulkės į dulkę, iš pelenų į pelenis. Gimti, patirti, numirti. Toks yra kiekvienos gyvybės egzistavimo ciklas. Tad šiame cikle turime šiek tiek, aiškiai neapibrėžto laiko, per kurį galime kažką patirti, nuveikti ir palikti po savęs pasaulį kiek kitokį. Kokį?

Žmogus – kūrybiška būtybė

Žmogus, skirtingai nuo kitų gyvūnų, turi galimybę patirti ir skleisti itin plataus spektro kūrybiškumą. Tai yra vidinis patyrimas (mintys, vaizduotė, fantazijos, emocijos, dramos) ir išorinė viso to saviraiška per darbinę veiklą, hobį, įvairiapusiškų tarpusavio santykių kūrimą, išmanų vaikų auginimą ir tt.

Kiekvienas žmogus renkasi, kokios kūrybinės saviraiškos formos jam yra svarbiausios. Žinoma, kiekvienas pasirinkimas dažnu atveju yra paremtas visos visuomenės tendencijomis. Tad iš tikrųjų tie pasirinkimai nėra iki galo laisvi, nes yra įtakoti aplinkos.

Prisidėjimas prie kolektyvinės sąmonės kūrimo, progreso, evoliucijos

Taigi, mus visus, mūsų pasirenkamus sprendimus veikia kolektyvinė sąmonė. Kiekvienas žmogus turi galimybę daugiau mažiau prisidėti prie kolektyvinės sąmonės kūrimo. Daugiausiai tam įtakos turi patys iškiliausi visuomenės žmonės, lyderiai. Tad lyderių vaidmuo šiame procese itin svarbus, o lyderiu gali tapti kiekvienas iš mūsų.

Kaip tapti lyderiu

Išgirdus žodį lyderis pirma mintis – stipri asmenybė. Kas žmogui suteikia stiprumo? Visų pirma, aiški gyvenimo vizija, misija, nuoseklumas, disciplina, ryžtas bei žinoma vertybės. Belieka „sukalti“ savyje tokį konstruktą ir savo elgesiu, sprendimais, veiksmais tapti pavyzdžiu kitiems.

Kaip susigaudyti kūrybiškumo įvairovėje – kas tiesa, o kas fantazija

Žemės planetoje šiuo metu gyvena per 7.5 milijardo žmonių. Iš viso yra per 200 valstybių ir dar daugiau tautų, kultūrų, religijų ir filosofijų. Tad pasaulyje egzistuoja tikra kūrybinė maišalynė ir visame tame atsirinkti kas yra tiesa, o kas tik žmogaus fantazijos vaisius nėra paprasta. Visgi, mano akimis, viena, bendražmogiška tiesa tikrai egzistuoja – Nesielk su kitu taip, kaip nenorėtumei, kad kitas elgtųsi su tavimi.

Savęs stebėjimas ir analizavimas

Kad įgyvendinti, realizuoti minėtą tiesą, reikia tapti akylu savęs, savo elgesio stebėtoju. O tai nėra paprasta, nes dažnu atveju, kai užvaldo emocijos, visos tiesos nueina į antrą planą. Kad taip neatsitiktų, tai su savim reikia dirbti, dirbti ir dirbti.

Garantuota tik ši akimirka

Ko gero, daugelis, tame tarpe ir aš, gyvenimo pabaigą įsivaizduoja gilioje sentavėje, tačiau garantuota yra tik ši akimirka, kurios išpildymas priklauso nuo to, kaip suvokiame šį gyvenimą. Tad atidėlioti savo pažangą yra ne itin išmintingas sprendimas. O tik pažengęs žmogus gali gyventi gyvenimą iš esmės. Kalbėdamas apie pažangą aš neturiu omeny diplomus ant sienos, dideles sumas sąskaitoje, prabangius daiktus ar tūkstančius draugų savo facebooko profilyje. Aš turiu omeny apie pažangų, sąmoningą, jautrų santykį su viskuom, kas mus supa.

Kelionė link pažangesniojo savęs

Nežinau kaip jums „susiskaito“ mano tekstai, tačiau noriu pabrėžti, jog nors ir rašau apie pažangius dalykus, tačiau tai dar nereiškia, kad aš pats esu tos pažangos viršūnėje. Aš taip pat „papjaunu grybą“, tačiau stengiuosi kaskart bent mažu žingsneliu pajudėti į priekį. Laikausi nuomonės, jog nuo suvokimo iki realizacijos tik vienas žingsnis. Tad svarbiausia nenustoti judėti į priekį. Į priekį link pažangesniojo savęs.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *