Visata, kosmosas – žodžiai, kurie daugeliui (sprendžiu iš savo patirties) asocijuojasi labiau su nesuprantamais dalykais, negu suprantamais. Ir nieko keisto. Kalbant apie Visatą yra kur kas daugiau klausimų negu atsakymų. Visgi, šįkart nusprendžiau imtis šios neaprėpiamos temos ir pateikti keletą suvoktų dalykų.

Visatos sudėtis

Visata yra sudaryta iš tamsiosios energijos (74%), tamsiosios medžiagos (22%) ir atomų (4%). Taigi, kosminiai kūnai sudaro vos 4% visos Visatos. Likę 96% yra tamsa ir tamsoje slypinti tam tikra energija.

Tamsa

Taigi, Visatos erdvė yra sudaryta iš tamsos. Bent jau mes ją taip suvokiame. Naktis Visatoje yra nenutrūkstamas būvis ir tik kur ne kur degančios saulės/žvaigždės nušviečia vieną kitą Visatos lopinėlį. Tas procesas mūsų suvokime yra diena. Tuo tarpu naktį turime galimybę išvysti kosmoso tamsiąją medžiagą savo akimis. O dar tiksliau, kai saulė mums nešviečia, mes „paskęstame“ komoso natūraliame būvyje – tamsoje.

Šviesa

Šviesa ir šiluma yra viena iš pagrindinių sąlygų atsirasti ir išlikti gyvybei. Šitą gėrį mes gauname iš mūsiškės saulės, aplink kurią sukasi mūsiškė Žemė. O tas sukimąsis ir visi kiti kosmose vykstantys procesai priklauso nuo minėtosios tamsiosios energijos.

Žmogus – Visatos dalelytė, vadinasi…

Mūsų planeta yra mažytė Visatos dalelytė, o po Žemę vaikštinėjantis žmogeliukas yra dalelytės dalelytė. Ir nors žmogų nuo atšiauraus kosmoso būvio ir didelės saulės radiacijos saugo mūsų planetą supantis atmosferos sluoksnis, tačiau akivaizdu, kad viskas Visatoje, tuo pačiu ir Žemėje, vyksta pagal tam tikrą kosmoso tvarką, informaciją, energiją.

Taigi, primenu, jog Visata sudaryta iš plika akimi nematomos energijos ir nematomos medžiagos bei iš matomos medžiagos (atomų). Iš tų pačių atomų sudarytas ir žmogaus fizinis kūnas. Taip pat žmogaus kūne cirkuliuoja energija, kuri taipogi plika akimi nėra matoma. Tuo tarpu mūsų sąmonė, kurioje vyksta informacijos (energijos impulsų) apdorojimas yra sudaryta iš nematomos tamsiosios medžiagos.

Pabrėžiu: Viskas Visatoje sudaryta iš:

    Tamsiosios medžiagos

    Energijos, kuri slypi tamsiojoje medžiagoje

    Atomų (fiziniai kūnai)

Visata per žmogų suvokia save

Taigi, mes ir viskas kas mus supa yra sudaryta iš trijų dalykų. Skirtumai yra tik tarp fizinių kūnų sandaros ir jų gebėjimų. Žmogus šiame kontekste yra pats gabiausias (remiantis tuom, kas mums yra žinoma). Žmogus turi galimybę patirti ir suvokti Visatą iš esmės. Tai yra per fizinį kūną ir sąmonę (nematomą Visatos medžiagą) patirti nematomą Visatos energiją (as) bei visą tai suvokti ir šiuo suvokimu pasidalinti su draugu 🙂

Kaip vyksta visa ko patyrimas

Visa mus supanti gamta yra meditatyvi. Žmogus taip pat, tačiau žmogus dėl savo labiausiai išvystytų gebėjimų turi ir daugiausiai iššūkių, kurie trukdo jam būti meditatyviu (medituojančiu žmogumi). Tai yra nenutrūkstamas savo susikurtų minčių apdorojimo procesas, kuris užpildo žmogaus sąmonę ir to pasekoje jis praranda natūralų meditacijos (susiliejimo su viskuom) gebėjimą.

Žmogus savo galvoje susikuria (žinoma padedamas kitų) tikra minčių, iliuzijų pasaulį, kuriuom šventai tiki ir pagal tai priima sprendimus realybėje. Ir šitas susikurtas pasakas jis seka kitiems, karta iš kartos.

Deja, bet siekis gyventi pagal sukurtas pasakas žmogų dažniau atveda prie depresijos, vidinės sumaišties negu prie neblėstančio džiaugsmingumo, vidinės laisvės ir harmonijos.

Kad viskas grįžtu į savo vėžias, sutrikusiam žmogui reikia vėl tapti medituojančiu žmogumi. Tai yra iškuopti iš savęs savo susikurtą virtualų pasaulį (minčių, nuostatų filtrą) ir į gyvenimą žvelgti per skaidrią sąmonę. Be jokių vertinimo, lūkesčių, reikalavimų, kontrolės sistemų.

Nuo ko pradėti? Užsičiaupti, užsimerkti ir nuraminti savo minčių veiksmą galvoje 🙂 Kad bent trumpam pabūti su savimi. Tik su savimi. Be minčių. Be visko, kas yra surinkta per gyvenimą. O per skaidrųjį save jau galima patirti viską iš esmės. Na bent jau taip kalba išmintingi žmonės, o aš nematau pagrindo jais netikėti 🙂

Tekstas parengtas remiantis moksliniais faktais ir išmintingų žmonių pasakojimais. Jei kažkas atrodo neįtikinama, tai visada galima pasitikrinti 😉

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *