Darni šeima – darni visuomenė

Skamba kaip iš valstiečių žaliųjų programos, tačiau tai yra teisingi žodžiai 🙂 Kad visuomenė valstybėje taptų darniai tarpusavyje sąveikaujanti visuma, visų pirma, tas darnumo potyris turi prasidėti šeimoje.

Jaunam, besiformuojančiam žmogui, sausi teiginiai, kaip reikia bendrauti, elgtis su kitu, turi kur kas mažiau reikšmės arba išvis neturi nei realūs pavyzdžiai, kuriuos jis mato artimoje aplinkoje.

Minčiai, žodžiui galią suteikia emocija, energija, kurios pagrindu jis būna ištransliuojamas. Tad reikšmę besiformuojančiam žmogui iš esmės turi tik „sultingas” bendravimas, elgesys, kurį jis mato, kuriame jis gyvena.

Žmogus (ir ne tik) yra tarsi kempinė, kuris sugeria aplinkoje tvyrančią emociją, energiją ir tampa viso to nešiotoju. O jaunas žmogus yra ypatingai jautrus visam tam ir tai turi didelės reikšmės jo viso gyvenimo emocinei, psichologinei pusiausvyrai, elgesiui.

Tad vartodamas terminą „darni šeima” aš ir turiu mintį darnumą tarp šeimos narių, o ne oficialios santuokos ilgaamžiškumą ir buvimą kartu vardan buvimo. Tuo labiau jei tas buvimas sąlygotas materialių dalykų ar „o ką žmonės pasakys”.

Kalbėdamas apie darnumą aš neturiu omeny besąlygišką idilę, pasaką ir tt. Visiems visko pasitaiko. Aš kalbu apie emocinę, psichologinę santykių visumą, apie tarpusavio pagarbą, toleranciją, apie darnių tarpusavio santykių esmės suvokimą ir realizavimą kasdieniniame gyvenime.

Idealiausia, kai du žmonės darnos esmę ir prasmę pilnai suvokia iki susilaukiant vaikų, nes mokytis tarpusavio darnos stebint vaikams yra slidus reikalas. Išskyrus tuos atvejus, kai mokomąsi be sukeltų neigiamų emocijų, pakelto, įsakmaus tono, neigiamo žodyno. Na bet tai jau ir yra darnumas.

Taigi, tarpusavio darna iš esmės yra ir paprastas, ir nepaprastas dalykas. Jei vaikas patyrė ilgalaikę darną savo šeimoje – darnus gyvenimas jam nėra iššūkis. Jei to buvo mažai, teks padirbėti individualiai arba mokytis santykyje su kitu. Svarbiausia, kad realus progresas iš tikrųjų būtų, o ne mokymosi imitacija, nes tokiu atveju niekas niekada nepasikeis.

Tad darnos mums visiems 🙂 Kol vaikštom ant šios žemės, tol mokytis nėra per vėlu 🙂

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *