Pamąstymai apie žmonijos technologinį progresą ir jo pasekmes

Žinant, kad įtakingiausios pasaulio valstybės ir kompanijos šiuo metu yra sutelkusios dėmesį į dirbtinio intelekto kūrimą ir plėtojimą, ir žinant, kad joms sekasi tą daryti, tenka pripažinti, kad kažkada fantastinių filmų scenaristų sukurtos teorijos po truputį artėja prie realybės.

Panašu, kad žmogaus evoliucijos pabaiga bus ne sąmoningas žmogus, o žmogaus rankomis sukurta sąmoninga ir nemirtinga būtybė.

Kita vertus, žmogus jau dabar yra pusiau robotas. Iš rankų nebeišleidžia telefono, o jo protą programuoja masinių informacinių technologijų savininkai.

Jau kuris laikas žmogus valgo sintetinį maistą, geria sintetinius skysčius, rengiasi sintetiniais rūbais, gyvena sintetiniuose namuose, dirba sintetiniuose biuruose.

Sintetinio maisto, sintetinės aplinkos ir sintetinių minčių sukeltas ligas gydosi sintetiniais vaistais.

Netolimoje ateityje žmogus galės 3D spausdintuvu atsispausdinti vidaus organus, jo mintis nuskaitinės telefonas (ir ne tik nuskaitinės), automobiliai patys vairuos gatvėse. Panašu, kad ir dirbti nebereikės, nes robotai kur kas našesni ir klaidų nedaro.

Žodžiu, žmogus, kaip ir visos kitos gyvybės formos, geba prisitaikyti prie kintančių aplinkybių, o jei ateityje nesugebės prisitaikyti, tuomet jį pakeis tvirtesnė būtybė 🙂 o gal ir betkokiu atveju pakeis 🙂

Įdomiais laikais gyvenam ir dar įdomesni artėja.. 🙂

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *