Sąmoningi santykiai – tai toks tarpusavio santykis tarp žmonių (sąmoningų būtybių), kuomet komunikacija vyksta ne proto sistemos (EGO), bet vidinės esybės lygmeniu. Tai reiškia, kad ryšys yra mezgamas, palaikomas ne per egoistinių norų, troškimų bei vertinimo sistemą, bet per iš kūno gilumos sklindantį pojūtį.

Gal netgi sąvoka „sąmoningi santykiai“ tokiam apibrėžimui yra per silpna. Ko gero, labiau tiktų tai įvardinti, kaip gilaus arba absoliutaus sąmoningumo santykiai tarp žmonių.

Sąmoningumo santykis su kitomis gyvybės formomis

Abipusiai sąmoningi santykiai gali vykti tik tarp dviejų ar daugiau sąmoningų žmonių. Tuo tarpu sąmoningumo santykis gali atsirasti ne tik tarp žmonių, bet ir tarp sąmoningo žmogaus bei kitos gyvybės formos. Tokios gyvybės formos, kuri geba pakankamai stipriai skleisti savo savastį. Pavyzdžiui šuo, katė, gėlė, medis ir tt.

Tiesiog žmogus yra vienintelė gyvybės forma Žemės planetoje, kuri geba ne tik patirti minėtą giluminį tarpusavio ryšį su kita gyvybės forma, bet ir sąmoningai atpažinti bei suvokti visą tai per savo proto gebėjimų prizmę. Na bent jau žmogus taip įsivaizduoja, kad gali tik jis 🙂

Iki šiol šiame tekste dėsčiau savo dabartines mintis, o dabar pacituosiu didelės išminties žmogaus, rašytojo, mokytojo Eckhart Tolle mintis. Ir konkrečiai apie nesąmoningus-sąmoningus vyro ir moters santykius. Vertimas ne bus tikslus, žodis į žodį, bet pasistengsiu kuo labiau atspindėti jo išsakytą suvokimą. Kas supranta anglų kalbą, galės paklausyti žemiau pateiktą audio įrašą.

Eckhart Tolle: Iš nesąmoningų – į sąmoningus santykius

Jeigu vyro ir moters artimi santykiai formuojasi iš egoistinių paskatų, kaip pvz viliuosi, kad kitas žmogus užpildys mano vidinę tuštumą, išspręs mano psichologines problemas, padarys mane laimingu, tuomet tikėtina, kad ilgesnėje perspektyvoje tokie santykiai nebus nei darnūs, nei laimingi.

Anti-meilės pasireiškimai

Nors tokių santykių pradžia dažnu atveju ir būna sąlygota stiprių jausmų, impulsų, kurie tuokart būna įvardijami, kaip meilė, visgi ilgesnėje tarpusavio santykių eigoje pradeda atsirasti priešingų dalykų meilei – neigiamumo, neapykantos ar net fizinio smurto apraiškų.

Tad jeigu savo santykiuose patiriate tiek meilę, tiek priešingus meilei jausmus – neapykantą, psichologinį, emocinį ar fizinį smurtą, tuomet panašu, kad jūs maišote meilę su psichologiniu (EGO), emociniu prisirišimu iš vidinio trūkumo bei priklausomybe būti su kitu žmogumi.

Tikra meilė neturi atvirkščios pusės

Jūs negalite vieną momentą savo partnerį mylėti, o kitą momentą jau pulti su negatyvumu ir neapykanta. Tikra meilė neturi atvirkščios pusės. Meilė yra meilė.

Eckhart Tolle

Jeigu jūsų meilė turi atvirkščią pusę, tai reiškia, kad tai netikra meilė, o stiprus psichologinio EGO trūkumas užpildyti savo tuštumą ar numalšinti vidinį skausmą. Tą tuštumą, skausmą nesąmoningas žmogus geba tam tikram laikui užpildyti, numalšinti kito žmogaus buvimu šalia, tačiau tas užsipildymo, nuskausminimo pojūtis trunka neilgai. Iki tol, kol partneris pasielgia ar pasako ne taip, kaip EGO įsivaizduoja kaip viskas turėtų būti.

Skausmas iš vidaus verčiasi į viršų

Tuomet tokį psichologiškai sutrikusį EGO užplūsta neigiami jausmai, tokie kaip baimė, nepilnavertiškumas, nepasitikėjimas ir visas tas negatyvumas išlenda į viršų, į bendrą erdvę, kurioje yra partneris ar kiti žmonės.

Su laiku šios neigiamos emocijos išsiveržia vis su didesniu impulsyvumu, o viso to išsiveržimo priežastimi yra įvardijamas kito žmogaus elgesys. Ir žinoma, sulaukęs puolimo partneris tuomet irgi patiria didelį susidirginimą ir neigiamus pojūčius. Ir kuo partneris mažiau sąmoningas, tuo jo reakcijos į puolimą yra nuožmesnės.

EGO matydamas, kad kitas žmogus kenčia, nesąmoningai tikisi, kad būtent per kančią jis galės santykiuose pasiekti sau norimus sprendimus.

Santykiai iš trūkumo – eilinė priklausomybė

Visos priklausomybės, kaip pvz alkoholio, narkotikų vartojimas, lošimas, besaikis valgymas ar santykiai iš trūkumo – maskuoja tą pačią esmę – vidinę, psichologinę kančią, skausmą, tuštumą.

Būtent dėl šios priežasties, kai santykiuose baigiasi euforija, kuri tuomkart numalšina vidinį skausmą, vėl pradeda skausmas veržtis į išorę.

Skausmas į santykius yra “atsinešamas”

Kitas partneris nesukuria to skausmo. Tas skausmas jau seniai yra sukurtas ir visada įjungtas. Tik karts nuo karto apmalšintas. Būtent dėl šios priežasties tokiam žmogui yra sudėtinga „gyventi“ esamuoju laiku ir jis nuolat „gyvena“ mintimis apie geresnę ateitį negu šis momentas.

Įsiskausminęs EGO nesugeba susitelkti į šį momentą ir gyventi šiuo momentu, nes bijo akis į akį susidurti su savo vidiniu skausmu. Bet būtent susitelkimas į šį momentą, gyvenimas šiuo momentu ir išsprendžia visą iš praeities užkraunamą skausmą.

Partnerio pakeitimas arba apskritai santykių atsisakymas – problemos iš esmės neišsprendžia

Atsisakyti, vengti santykių su mintimi, kad būtent jie yra skausmo šaltinis, taip pat nėra esminis problemos sprendimas. Nepaleistas skausmas išliks nepriklausomai nuo to ar kitas žmogus bus šalia ar nebus. Tiesiog santykių atsisakymo atveju žmogus ieškos kitų būdų kaip malšinti savo nesibaigiantį skausmą.

Receptas

Nepriklausomai nuo to, gyvenate vienas (a) ar su partneriu (e), susitelkite į dabarties momentą. Kad sužydėtų stipriai užveržta meilė – susiliejimas su dabartiniu momentu turi būti toks stiprus, kad jūsų proto mechanizmas nesugebėtų „traukti“ mintis iš atminties (praeities). Būtent su tomis mintimis jūs save indentifikuojate ir jos sukelia jums skausmą.

Absoliutus, totalus susitelkimas į šį momentą yra raktas, norintiems pažinti savo tikrąją esybę. Raktas, norintiems išlaisvinti savo tikrąją meilę ir išsilaisvinti praeities šmėklų pančių.

Apie visą tai ir dar daugiau – pateiktame Eckhart Tolle garso įraše. Sėkmės 🙂

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *