Sąmoningas gyvenimas – buvimas savyje šią akimirką ir gyvenimo patyrimas per save. Būtent taip būčiau linkęs įvardinti šią sąvoką. Ko gero, iškart kyla klausimas – o ką reiškia būti savyje? Kas tas sąmoningasis Aš?

Įsivaizduojamas Aš

Kad suvokti, kas yra tas sąmoningasis Aš, visų pirma reikia atmesti tuos variantus, kurie yra įsivaizduojami Aš.

Įsivaizduojamas Aš – tai tam tikra žmogaus sąmoningumo būseną, kai jis save tapatina su savo mintimis. Pavyzdžiui žmoguje dėl vienokių ar kitokių priežasčių, aplinkybių susiformuoja mintis, kad esu ypatingesnis (Super EGO) už kitus arba kad esu prastesnis už kitus (nevykėlis).

Jei bėgant žmogaus gyvenimo laikui vis atsiranda aplinkybių patvirtinančių tą susiformavusią mintį (pakankamai prisotinama), tuomet ji tampa pagrindu formuotis kitoms, iš jos išplaukiančioms kitoms mintims. Ta pagrindinė prisotinta mintis tampa tarsi motinine, iš kurios laikui bėgant susiformuoja visa minčių gija, voratinklis, kurį įvardijame kaip asmenybė.

Jeigu žmogaus vaikystė, paauglystė buvo šviesi, pozityvi, o aplinka išmintinga, didelė tikimybė, kad toks žmogus pasiekęs brandą bus suformavęs pozityvių minčių sistemą – sveiką asmenybę (psichologine prasme).

Visgi, jeigu žmogaus vaikystėje, paauglystėje buvo daugiau chaoso, negatyvumo, tuomet gali būti, kad ir suaugęs žmogus taip panašiai mąstys, jausis net ir pasikeitus išorinėms aplinkybėms, dėl kurių būtent ir susiformavo tos mintys. Kitaip tariant, žmogus tiesiog užstringa tam tikrame kažkada susidariusių minčių fone, pagal kurį jis save ir indentifikuoja.

Tuomet į pagalbą skuba psichologai, psichiatrai, medikamentai, bet iš esmės tai labiau pasekmių malšinimas nei visuminis problemos išsprendimas.

O šią problemą išspręsti iš esmės ne taip ir sudėtinga. Kita vertus, ne taip ir lengva.

Sprendimas – pabudimas

Mintis suvokiame tik tada, kai esame pakankamai sąmoningi. Pavyzdžiui, miego metu mes nesuvokiame, kad miegame, bet tuo pačiu nesame ir be sąmonės. Tiesiog tuo metu mūsų sąmonė veikia ypatingai silpnu rėžimu. Vadinasi mintis fiksuoti žmogus galim tik tada, kai mūsų sąmonė yra tam tikrame intensyvume.

Taigi, patirti gyvenimą, tiek per sensorinius organus, tiek per mintis, galima tik tada, kai pakankamu vibraciniu dažniu veikia sąmonė.

Norint patirti ir suvokti išorinį pasaulį užtenka nubusti iš nakties miego. Tuo tarpu patirti ir suvokti, kad mūsų mintys yra tik mintys, O NE AŠ ESU MINTYS, reikia nubusti iš dar vieno sapno.

Iš šio minčių-savęs suvokimo sapno pabusti ne taip ir paprasta tik dėl to, kad ne taip lengva atpažinti ir suvokti, kad tai yra sapnas. Nes tas sapnas vyksta atmerktomis akimis ir jo metu mes nesame fiziškai mieguisti. Mes esame dar ir kokie aktyvūs, impulsyvūs ir tt.

Visgi, daugeliu atveju į gyvenimo situacijas reaguojame būtent iš minėto sapno prizmės. Tad norint reaguoti iš savo natūralios esybės, skaidrios sąmonės, reikia pabusti iš šio minčių-savęs suvokimo-psichologinio sapno.

Kaip tą padaryti? Sąmoningai gyventi šioje akimirkoje. Nesikapstyti po praeitį ir negyventi ateitimi, kuri dažnu atveju yra niūrios praeities gesinimas mintimis, kad ateityje bus geriau, šviesiau, kai pasieksiu, tapsiu, užgyvensiu tą ar aną.

Tokiu atveju motininė-pagrindinė psichologinio-asmenybinio darinio mintis nebegaus nuolatinio maitinimo-energijos-dėmesio ir ji tiesiog subliukš, nebeteks savo galios bei tuo pačiu sugrius ir visas iš jos išsiplėtojęs minčių darinys – tam tikras savęs įsivaizdavimas.

Tai nereiškia, kad jūs neteksite savo atminties, žinių, išminties. Tiesiog į gyvenimą pažvelgsite tarsi iš naujo, šviežiai, skaidriai. Be kasdien, eilę metų nešioto psichologinio jungo, kad jūs esate toks ar anoks.

Transformacija

Žmogaus proveržis iš ĮSIVAIZDUOJAMOJO SAVĘS Į SĄMONINGĄJĮ AŠ yra ne šiaip koks kosmetinis-psichologinis remontas, o tikra transformacija, revoliucija, evoliucija. Pasiekus šį proveržį ir startuoja pilnai sąmoningas gyvenimas.

Sąmoningo gyvenimo pradžia

Pajauskite iš savo kūno gilumos vidinį ramybės pojūtį, kuris jums sako, kad nereikia niekam nieko įrodinėti. Nereikia nieko karštligiškai siekti, kad sau ar kažkam kitam kažką įrodyti, kad tu iš tikrųjų esi vykėlis, o ne nevykėlis.

Tai nereiškia, kad sąmoningas gyvenimas yra lygu nieko neveikti, nekurti, o tik medituoti kalno viršūnėje. Ne. Tai reiškia, kad gyvenimo tekėjimas vyksta pagal iš visos savo esybės kylančius pojūčius, o ne iš vaikystėje susiformavusio sveikesnio ar nesveikesnio asmenybinio minčių darinio.

Sėkmės 🙂

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *